Krzysiek Borek03.08.2018
Sygic pracuje nad swoją nawigacją dla CarPlay

Podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC dowiedzieliśmy się, że CarPlay w iOS 12 otrzyma wsparcie dla nawigacji firm trzecich.

Nawigacje innych firm mogą okazać się pomocne, jeżeli Mapy Apple w waszym regionie nie są dokładne.

Gigant z Cupertino zamierza poprawić własne mapy, ale zamiast nich będziemy mogli użyć Map Google, Waze lub Sygic w zależności od naszych preferencji.

Sygic od razu po zapowiedzi dostępności ich map wziął się za prace nad aplikacją dla CarPlay. Producent chce, żeby ich nawigacja była dostępna we wrześniu, w momencie gdy iOS 12 pojawi się dla wszystkich użytkowników. Od tamtej pory pojawiło się parę nowych informacji o nadchodzącej aplikacji, a dziś mamy kolejne.

Dwa tygodnie temu działały mapy offline, a wczesna wersja aplikacji została użyta podczas przejażdżki po Wiedniu. To nie wszystko, ponieważ nowa wersja zawiera mapowanie 3D i nawigację po pasach, co zdecydowanie pomaga kierowcom odnaleźć się w danej lokalizacji.

Autorzy za każdym razem przypominają, że to wczesna wersja, ale wygląda na to. że nawet w obecnej formie nie ma problemów podczas nawigowania. Nie zmienia to jednak faktu, że program jest daleki od ukończenia i potrzebne są dodatkowe poprawki.

iOS 12 pojawi się w przyszłym miesiącu, a obecnie prowadzone są jego beta testy. Oprogramowanie to nie wszystko, ponieważ we wrześniu spodziewamy się wydania nowych iPhone’ów i iPadów.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek