System iOS 13 sprawi, że moduł NFC w iPhone będzie jeszcze bardziej przydatny polecane, ciekawostki Wideo, iOS 13  W iOS 13 Apple zamierza rozszerzyć dostęp programistów do modułu NFC wbudowanego w iPhone'a. Według portalu NFCWorld, wraz z wydaniem aktualizacji, smartfony firmy będą mogły czytać chipy RFID w paszportach biometrycznych i innych dokumentach. iOS13 NFC

System iOS 13 sprawi, że moduł NFC w iPhone będzie jeszcze bardziej przydatny

W iOS 13 Apple zamierza rozszerzyć dostęp programistów do modułu NFC wbudowanego w iPhone’a. Według portalu NFCWorld, wraz z wydaniem aktualizacji, smartfony firmy będą mogły czytać chipy RFID w paszportach biometrycznych i innych dokumentach.

W rezultacie w App Store będzie wiele aplikacji do digitalizacji dokumentów, które wcześniej były dostępne tylko dla użytkowników urządzeń z Androidem.

Możliwość digitalizacji dokumentu poprzez odczyt wbudowanego chipu RFID pozwala w rzeczywistości uzyskać pełną jego kopię przechowywaną w pamięci smartfona. Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Mogę potwierdzić, że [NFC na iPhone w iOS 13] naprawdę działa. Sprawdziliśmy jego pracę w brytyjskich paszportach i nie widzieliśmy żadnych problemów. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz czytać chipy RFID wbudowane w paszporty i identyfikatory za pomocą swoich iPhone’ów ?- powiedział Maarten Vigam, dyrektor generalny InnoValor, który opracował aplikację do digitalizacji dokumentów ReadID.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry