realityos

System operacyjny „realityOS” jest prawie gotowy

Według nowego raportu, Apple finalizuje prace nad systemem operacyjnym dla urządzeń AR/VR, jednocześnie kontynuując zatrudnianie ekspertów do zespołu pracującego nad gadżetami.

Od dłuższego czasu krążą plotki, że Apple pracuje nad urządzeniami VR/AR  związanymi z rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną. Według plotek, Apple rozpocznie produkcję urządzeń na początku 2023 roku, co pozostawia jeszcze czas na dalszy rozwój i tworzenie nowych modeli.

Plotki twierdzą, że firma pracuje nad trzema urządzeniami, w tym nad high-endowym Apple Reality Pro, niedrogą wersją drugiej generacji oraz Apple Glass o wyglądzie zbliżonym do klasycznych okularów.

System operacyjny „realityOS” jest prawie gotowy ciekawostki zestaw AR, realityOS, Apple  Według nowego raportu, Apple finalizuje prace nad systemem operacyjnym dla urządzeń AR/VR, jednocześnie kontynuując zatrudnianie ekspertów do zespołu pracującego nad gadżetami.
 okulary Apple

Aby opracować sprzęt dla gadżetów, Apple posiada zespoły dedykowane do rozwoju i produkcji urządzeń, które nigdy nie zostały publicznie ogłoszone. Wydaje się również, że zmiany w wewnętrznych zespołach Apple miały miejsce również po to, aby zmaksymalizować szanse na sukces nowej kategorii produktów firmy.

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, we wspomnianym zespole doszło do dwóch istotnych zmian menedżerskich. Były starszy dyrektor jednostki zajmującej się samochodami samojezdnymi Dave Scott powrócił po opuszczeniu firmy na początku 2021 roku. Dzięki doświadczeniu w branży medycznej i robotyce oraz wiedzy na temat wysyłki złożonych produktów, podobno jego zaangażowanie może oznaczać, że w przyszłych urządzeniach firmy pojawią się funkcje związane ze zdrowiem.

System operacyjny „realityOS” jest prawie gotowy ciekawostki zestaw AR, realityOS, Apple  Według nowego raportu, Apple finalizuje prace nad systemem operacyjnym dla urządzeń AR/VR, jednocześnie kontynuując zatrudnianie ekspertów do zespołu pracującego nad gadżetami.
 gogle apple

Starszy dyrektor ds. inżynierii Yaniv Gur również podobno przeniósł się do zespołu. Gur dołączył do Apple ponad dwie dekady temu i wcześniej zajmował się inżynierią dla iWork i innych natywnych aplikacji. Podobno zaangażowanie Guru może doprowadzić do powstania aplikacji produktywnościowych dla urządzeń.

W ostatnich miesiącach Apple opublikowało także kilka ogłoszeń o pracę związanych z grupą Technology Development Group, która nadzoruje rozwój zestawów. Niektóre ogłoszenia o pracę związane są z produkcją treści, np. programista ds. efektów wizualnych. Zestawy AR/VR to duża szansa dla Apple, choć może minąć trochę czasu, zanim nowa kategoria produktów wystartuje.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top