Michał15.08.2017
Szukasz długiego kabla Lightning? Mamy coś specjalnego!

Na co dzień dosyć intensywnie korzystam ze sprzętów Apple, a że nie wszystko wygodnie jest słać online, więc przy większej ilości danych wykorzystuje standardowy sposób synchronizacji.

Jak wiadomo kabli na rynku jest cała masa, jednak ze względu na specyfikę środowiska pracy i wygodę potrzebowałem dosyć długiego przewodu – ponad 2.5 metra. I tu zaczyna się problem, Apple posiada kabel ale max 2 metrowy – inni producenci posiadają w ofercie dłuższe wersje, ale…

No właśnie, przez moje ręce przewinęło się już kilka sztuk przewodów różnej maści producentów – jednak żaden z nich nie miał ponad 2m długości.

Zacząłem więc szukać rozwiązania u producentów firm trzecich, którzy specjalizują się w produkcji akcesoriów tzw. premium. Po szybkim przeglądzie rynku mój wybór padł na firmę Kanex, która chwali się, że jest jednym z największych producentów akcesoriów do urządzeń Apple z certyfikatem MFi – oznacza to, że spełniają one w 100% wymagania firmy Apple dotyczące specyfikacji technicznej.

Wybrałem najprostszy produkt z oferty – biały, 3 metrowy przewód Lightning do USB (opatrzony oczywiście certyfikatem MFi), który sprawdza się bez zarzutu – działa poprawnie za każdym razem, jest stabilny a obydwie końcówki wykonane są naprawdę porządnie.  

Jedynym minusem jak możecie się domyślić jest jego cena – w polskich sklepach wynosi 99 zł. Jak na zwykły kabel to rzeczywiście sporo, ale jeżeli komuś zależy na bezproblemowej pracy, to szczerze polecam. Testowany prze mnie kabelek możecie kupić tutaj.

W ofercie producent posiada również inne przewody i przejściówki z opatentowanymi technologiami np. DuraFlex™, które również wyglądają obiecująco.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz