laptop

Szukasz taniego komputera lub laptopa? Sprawdź sprzęt poleasingowy

Sprzęty poleasingowe to więcej niż po prostu używane komputery czy laptopy. To najczęściej urządzenia klasy biznes, o mocnych parametrach, które były użytkowane relatywnie krótko.

Często nie ustępują jakością produktom nowym, jednocześnie są od nich znacznie tańsze. Co trzeba wiedzieć o urządzeniach poleasingowych i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Sprzęt poleasingowy, czyli jaki?

Sprzęty poleasingowe to urządzenia, które były wcześniej używane przez firmę w ramach umowy leasingowej. Po zakończeniu okresu leasingu (zwykle to maksymalnie 2-3 lata), sprzęt ten jest zwracany do leasingodawcy lub firmy zajmującej się sprzedażą sprzętu poleasingowego. Następnie jest on przygotowywany do ponownej sprzedaży, co obejmuje przede wszystkim sprawdzenie stanu technicznego, czyszczenie i serwisowanie – komputery i laptopy są czyszczone, a ustawienia są przywracane do ustawień fabrycznych.

Urządzenia poleasingowe to zawsze sprzęt w pełni sprawny, bez żadnych, nawet najmniejszych wad technicznych. Dobre sklepy oferują dodatkowo gwarancję, na takich samych zasadach jak na sprzęt nowy, a niekiedy na równie długi okres. Dla przykładu SERVECOM oferuje swoim klientom indywidualnym 2 lata gwarancji, a firmowym – rok. W obu przypadkach ochronę można dodatkowo rozszerzyć do 3 lat. Sprawdź szczegóły oferty bezpośrednio na stronie SERVECOM:

Wysoka jakość w niskiej cenie

Kluczowym atutem sprzętu poleasingowego jest korzystny stosunek jakości do ceny. Do sprzedaży trafia sprzęt o bardzo wysokich parametrach, za ułamek rynkowej ceny. Dzięki temu możesz kupić model z wyższej półki – taki, który w przypadku nowego sprzętu, mógłby być poza Twoim zasięgiem finansowym. Z perspektywy pracy sprzętu, różnica między nowym a używanym laptopem czy komputerem jest często niedostrzegalna.

Szukasz taniego komputera lub laptopa? Sprawdź sprzęt poleasingowy ciekawostki tani laptop poleasingowy, tani laptop, sprzęt poleasingowy, SERVECOM  Sprzęty poleasingowe to więcej niż po prostu używane komputery czy laptopy. To najczęściej urządzenia klasy biznes, o mocnych parametrach, które były użytkowane relatywnie krótko. laptop 2

Laptopy i komputery po leasingu były użytkowane w biurach, w klimatyzowanych pomieszczeniach, najczęściej nie dłużej niż 8 godzin dziennie. Sprzęty używane w firmach i korporacjach są też regularnie serwisowane i instaluje się na nich programy zabezpieczające, dzięki temu prawie nie istnieje ryzyko, że do sprzedaży trafi komputer zaniedbany. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, sprzęt jest dokładnie sprawdzany przed sprzedażą.

Ślady użytkowania a sprzęt poleasingowy

Jak wspomnieliśmy, laptopy i komputery poleasingowe są zawsze w pełni sprawne i gotowe do użytku. Często są już wyposażone w niezbędne programy i system operacyjny, dlatego nie wymagają zaawansowanej konfiguracji. Można je użytkować od razu po zakupie.

Sprzęt poleasingowy nie posiada żadnych usterek, a o tym, że był używany, mogą świadczyć jedynie ewentualne ślady na obudowie. Przy czym wiele dostępnych w sklepach urządzeń po leasingu nie posiada najmniejszych śladów użytkowania.

Ewentualne wizualne niedoskonałości oznaczane są przez podział na klasy. W przypadku laptopów sprzęt klasy A nie ma widocznych śladów, w klasie B są one nieznaczne, a sprzęt klasy C może mieć widoczne gołym okiem zarysowania, odpryski lub inne drobne uszkodzenia. Informacje na temat stanu wizualnego urządzeń znajdziesz zawsze na stronie sklepu lub możesz zapytać o tę kwestię bezpośrednio u sprzedawcy.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 199

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top