Szykuje się wielki powrót Touch ID do iPhone ciekawostki iphone 13 touch id, iphone 13 release date, iphone 13 pro touch id, iphone 13 pro kiedy premiera, iphone 13 pro colors, iphone 13 pro cena, iPhone 13 Pro, iphone 13 pink, iPhone 13  Według dziennikarza Bloomberga Marka Gurmana, Apple rozważa przywrócenie skanera linii papilarnych Touch ID do swoich smartfonów. iPhone13 2

Szykuje się wielki powrót Touch ID do iPhone

Według dziennikarza Bloomberga Marka Gurmana, Apple rozważa przywrócenie skanera linii papilarnych Touch ID do swoich smartfonów.

Nie jest to jakiś super news, bo w sieci mówi się o tym już od dawna. Ciekawszy jest fakt, że firma nie zdecydowała jeszcze, w jakich modelach i gdzie dokładnie ten skaner zostanie zainstalowany.

Touch ID pod ekranem iPhone

Szykuje się wielki powrót Touch ID do iPhone ciekawostki iphone 13 touch id, iphone 13 release date, iphone 13 pro touch id, iphone 13 pro kiedy premiera, iphone 13 pro colors, iphone 13 pro cena, iPhone 13 Pro, iphone 13 pink, iPhone 13  Według dziennikarza Bloomberga Marka Gurmana, Apple rozważa przywrócenie skanera linii papilarnych Touch ID do swoich smartfonów. TouchID

Bloomberg mówi o dwóch możliwych opcjach. Droższe modele mają mieć Face ID pod wyświetlaczem, podczas gdy modele ze średniej półki będą miały Face ID w notchu. Alternatywnie, modele z wyższej półki mogą mieć Face ID pod wyświetlaczem, a modele ze średniej półki mogą mieć Touch ID pod wyświetlaczem.

Choć niemal co roku słyszymy o możliwości wprowadzenia przez Apple czujnika Touch ID pod ekranem, wygląda na to, że nie nastąpi to jeszcze w tym roku. Wprowadzenie takiego rozwiązania może nastąpić dopiero w 2023 roku. Dla przypomnienia dodamy, że obecne modele iPhone’a używają Face ID do odblokowywania urządzenia poprzez skanowanie twarzy użytkownika.

Najważniejsze cechy iPhone 13 / 13 Pro

Jeśli chodzi o iPhone 13, który ma pojawić się w tym roku to najnowsze plotki mówią o tym, że Apple smartfon będzie miał mniejsze wycięcie w ekranie, wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz, do 1 TB pamięci w modelach Pro, szybszy układ A15 i nowe czujniki aparatu.

Oprócz tego jedną z wielu nowości ma być możliwość nagrywania wideo z efektem bokeh, czyli z rozmytym tłem. Podobnie jak w przypadku zdjęć statycznych, czujnik głębi iPhone’a stworzy efekt bokeh i pozwoli zmienić ilość rozmycia po nagraniu.

Wraz z portretowym trybem wideo Apple planuje również wprowadzenie obsługi formatu ProRes, który pozwoli nagrywać wideo w wyższym formacie. Bardzo prawdopodobne jest to, że ProRes, podobnie jak ProRaw do fotografii, będzie ekskluzywną funkcją droższych modeli 13 Pro i 13 Pro Max.

Kiedy prezentacja iPhone 13

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym firma wprowadzi do sprzedaży cztery nowe iPhone’y, których oficjalna prezentacja może nastąpić we wtorek 14 września 2021 roku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry