dock 1

Taki powinien wyglądać dock w systemie macOS 14

W sieci pojawił się koncept zaktualizowanego docka w systemie macOS 14. Bardzo nam się podoba ten pomysł. Musicie to zobaczyć!

Ian Trivedi przedstawił swoją wizję, jak mógłby wyglądać ten element interfejsu w nowym systemie. Co ciekawe, jego propozycja wywołała spore zainteresowanie, a wiele osób doceniło świeżość i użyteczność takiego rozwiązania.

Co wyróżnia proponowany Dock?

Przede wszystkim zdecydowanie bardziej dynamiczne elementy. Artysta przeniósł widżety pulpitu znane z iOS do docka macOS 14. Efekt jest futurystyczny, a zarazem wyjątkowo nowoczesny. Nie ma wątpliwości, że taki Dock przyciąga uwagę i na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej przyjazny użytkownikowi niż ten, który znamy z obecnych wersji systemu.

Jednakże pojawiają się również pewne wątpliwości związane z praktycznością takiego rozwiązania. Mnóstwo ruchomych interaktywnych banerów w stacji dokującej może być mylące i zaśmiecać dolną część ekranu. Z drugiej strony, widżety w Docku mogą być dla kogoś wygodne i ułatwiać codzienne korzystanie z komputera. Warto zwrócić uwagę, że ta koncepcja przypomina Touch Bar, czyli element, który został przeniesiony na wyświetlacz Maca. Wówczas również pojawiały się obawy związane z praktycznym wykorzystaniem takiego rozwiązania, jednak ostatecznie Touch Bar spotkał się z pozytywnym odbiorem użytkowników.

Propozycja Iana Trivediego to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które zasługuje na uwagę. Choć nie wiadomo, czy Apple rzeczywiście wprowadzi takie zmiany w Docku, to warto podkreślić, że koncept jest bardzo dobrze wykonany i nawiązuje do najnowszych trendów w designie interfejsów użytkownika. Mamy tu do czynienia z estetycznym połączeniem minimalizmu, elegancji i nowoczesności, której z pewnością nie brakuje w dzisiejszych czasach.

Jak zatem widzicie, nowy Dock w systemie macOS 14 mógłby wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie, jeśli przyjmiemy propozycję Iana Trivediego. Wizja artysty cyfrowego jest pełna dynamizmu i nowoczesności, choć wiąże się również z pewnymi wątpliwościami związanymi z praktycznym wykorzystaniem takiego rozwiązania, ale mimo to nam się bardzo podoba!

A co ty o tym sądzisz? Daj znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 167

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top