Krzysiek Borek08.12.2017
Tani iPhone zaplanowany na przyszły rok z ekranem LCD i aluminiową obudową

Najnowszy raport z Nikkei wskazuje na wydanie dodatkowego iPhone’a obok modeli z wyświetlaczami OLED.

Tańszy model otrzyma wyświetlacz LCD i aluminiową obudowę, która sprawi, że będzie dostępny w większej gamie wariantów kolorystycznych.

 

Aluminiowa obudowa oznacza brak bezprzewodowego ładowania, co teoretycznie oznacza, że będzie gorszym modelem od tych wyposażonych w OLED. Nowy model powinien otrzymać ekran o przekątnej 6,1″, podczas gdy obydwa OLEDowe będą miał 5,8″ i 6,2″. Tak duża przekątna ekranu sprawi, że przyszłoroczny model będzie większy od obecnie dostępnego iPhone’a 8 Plus.

Jeżeli Apple zdecyduje się na wydanie modelu z aluminiową obudową jego produkcją zajmie się Casetek należący do Pegatron. Dlaczego? To proste, Casetek obecnie zajmuje się produkcją aluminiowych obudów do iPada, a te dla iPhone’a z pewnością będą podobne w swojej strukturze.

Ming Chi Kuo twierdzi, że w przyszłym roku rzeczywiście zobaczymy 3 modele, a jeden z nich będzie wyposażony w 6,1 – calowy wyświetlacz LCD. Ponadto wszystkie będą podobne do obecnie dostępnego iPhone’a X, więc będą wąskie ramki i Face ID.

Niższa cena modelu wykonanego z aluminium może przyczynić się do wyższej sprzedaży w Indiach i wielu innych rozwijających się krajach. W tych regionach konsumenci są zainteresowani iPhone’em, ale przed zakupem odstrasza ich wysoka cena.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek