ios16 2

Te funkcje iOS 16 nie będą dostępne w dniu premiery systemu

iOS 16 został zaprezentowany. Oficjalna premiera systemu odbędzie się w połowie września. Niestety wiele nowych funkcji pojawi się później – nie w dniu premiery.

Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy Wam nowości iOS 16, które nie będą dostępne w dniu światowej premiery systemu.

Te funkcje iOS 16 nie będą dostępne w dniu premiery systemu ciekawostki iOS 16  iOS 16 został zaprezentowany. Oficjalna premiera systemu odbędzie się w połowie września. Niestety wiele nowych funkcji pojawi się później - nie w dniu premiery. iOS16 1 3

Oto nowości związane z ekranem blokady, które nie pojawią się od razu, a dopiero nieco później, czyli w kolejnych aktualizacjach iOS 16.

  • Aktywności na żywo: Aktywności na żywo pomagają być na bieżąco z wydarzeniami w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z ekranu blokady;
  • Live Activity API: Śledź trwające rozgrywki sportowe lub śledź postępy swojej jazdy lub zamówienia jednym spojrzeniem. Rzuć okiem na działania na żywo w swoich ulubionych aplikacjach innych firm dzięki nowemu interfejsowi API dla programistów.

Kolejną rzeczą, która nie pojawi się od razu będzie Freeform. Dzięki Freeform użytkownicy mogą tworzyć wspólnie projekty i współpracować w czasie rzeczywistym oraz czatować za pośrednictwem iMessage lub FaceTime.

Game Center będzie również pozbawiony funkcji. Te dwie nowości pojawią się nieco później:

  • Obsługa SharePlay: Gry korzystające z obsługi wielu graczy w Game Center mają integrację z SharePlay. Możesz automatycznie rozpocząć grę ze znajomymi podczas połączenia FaceTime;
  • Integracja kontaktów: Kontakty wyświetlają profile Game Center Twoich znajomych. Dotknij, aby zobaczyć, w co grają i osiągają w grach.

W przypadku systemów iOS 16 i tvOS 16 obsługa aplikacji Matter także zostanie opóźniona uruchomiona. Matter to nowy standard łączności w inteligentnym domu, który umożliwi bezproblemową współpracę zgodnych akcesoriów na różnych platformach.

Co Wy na to? Która z nowości iOS 16 podoba się Wam najbardziej?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry