iOS 15

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15

O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery.

Oprócz SharePlay w pierwszej finalnej wersji iOS 15 zabraknie również następujących funkcji. Listę z krótkim opisem przygotowaliśmy dla Was poniżej.

Te funkcje nie pojawią się w pierwszej finalnej wersji iOS 15

Nawigacja 3D w CarPlay

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15 ciekawostki tych funkcji nie będzie w pierwszej wersji iOS 15, których nowości nie będzie w iOS 15, iPadOS 15, iOS 15.2, iOS 15.1, ios 15 public beta, ios 15 premiera, ios 15 kiedy, ios 15 download, iOS 15 beta, iOS 15, funkcje, finalna wersja iOS 15 O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery. CarPlay

Apple zaprezentowało zaktualizowane mapy na WWDC, które teraz zawierają szczegółowe trójwymiarowe mapy miast. Ta funkcja działa w systemie iOS 15, ale nie w trybie CarPlay. Wsparcie CarPlay pojawi się jeszcze w tym roku.

Spadek cyfrowy

Użytkownicy najnowszych systemów będą mogli wybrać kontakty, które w przypadku śmierci będą miały dostęp do danych Apple ID i iCloud. Niestety funkcja ta zniknęła z systemu po wydaniu iOS 15 beta 4. Apple twierdzi, że ta opcja „wróci w przyszłej aktualizacji”.

Uniwersalna Kontrola

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15 ciekawostki tych funkcji nie będzie w pierwszej wersji iOS 15, których nowości nie będzie w iOS 15, iPadOS 15, iOS 15.2, iOS 15.1, ios 15 public beta, ios 15 premiera, ios 15 kiedy, ios 15 download, iOS 15 beta, iOS 15, funkcje, finalna wersja iOS 15 O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery. Uniwersalna kontrola

Universal Control to dla wielu użytkowników jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji iOS 15. Funkcja ta umożliwia sterowanie komputerem Mac z iPada. Niestety jak do tej pory żadna wersja „piętnastki” nie miała tej funkcji, więc najprawdopodobniej nie pojawi się ona również w finalnej wersji.

Raport o prywatności aplikacji

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15 ciekawostki tych funkcji nie będzie w pierwszej wersji iOS 15, których nowości nie będzie w iOS 15, iPadOS 15, iOS 15.2, iOS 15.1, ios 15 public beta, ios 15 premiera, ios 15 kiedy, ios 15 download, iOS 15 beta, iOS 15, funkcje, finalna wersja iOS 15 O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery. iOS15prywatnosc

W Ustawieniach najnowszych wersji systemu pojawiłą się nowa sekcja, która pokazuje, jak często aplikacje uzyskiwały dostęp do lokalizacji, zdjęć, aparatu, mikrofonu i kontaktów w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Niestety ponownie jak w przypadku wcześniejszych funkcji i ta nie pojawi się w pierwszej finalnej wersji iOS 15. Jak udało nam się dowiedzieć nowość dodana zostanie w jednej z kolejnych aktualizacji.

SharePlay

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15 ciekawostki tych funkcji nie będzie w pierwszej wersji iOS 15, których nowości nie będzie w iOS 15, iPadOS 15, iOS 15.2, iOS 15.1, ios 15 public beta, ios 15 premiera, ios 15 kiedy, ios 15 download, iOS 15 beta, iOS 15, funkcje, finalna wersja iOS 15 O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery. SharePlay iOS15

O tym informowaliśmy już w dniu dzisiejszym, ale napiszemy jeszcze raz. SharePlay, która umożliwia udostępnianie muzyki lub oglądanie filmów podczas rozmowy FaceTime, także nie pojawi się w pierwszej wersji systemu. Kiedy dokładnie będzie dostępna? Tego nie wiemy, ale najprawdopodobniej dopiero w iOS 15.1.

Prawo jazdy w Portfelu

Tych funkcji nie zobaczymy w finalnej wersji iOS 15 ciekawostki tych funkcji nie będzie w pierwszej wersji iOS 15, których nowości nie będzie w iOS 15, iPadOS 15, iOS 15.2, iOS 15.1, ios 15 public beta, ios 15 premiera, ios 15 kiedy, ios 15 download, iOS 15 beta, iOS 15, funkcje, finalna wersja iOS 15 O tym, że funkcja SharePlay nie pojawi się w pierwszej oficjalnej wersji iOS 15 już wiecie. Pisaliśmy o tym. Niestety jak się okazuje to nie jedyna nowość, której zabranie w najnowszym systemie w dniu światowej premiery. iOS15 prawo jazdy

Ta funkcja niestety dostępna jest tylko dla użytkowników w USA, więc my jakoś nie będziemy bardzo przykładać do niej uwagi. Nie mniej jednak w związku z tym iż nowość nie pojawiła się do tej pory w żadnej becie, śmiemy twierdzić, że i ona nie zagości w pierwszej wersji nadchodzących systemów.

Niestandardowa domena e-mail

Subskrybenci iCloud+ mają możliwość używania własnej domeny do obsługi poczty e-mail. I znowu powtórka z rozrywki. Opcja ta także nie była jak do tej pory dostępna w wersji beta iOS 15, więc pojawi się nieco później. Poza tym samo Apple mówiło, że niektóre funkcje iCloud+ pojawią się dopiero w kolejnych aktualizacjach systemu.

Kiedy spodziewać się nowych funkcji

Wszystkie powyższe funkcje pojawią się w iOS 15 na pewno jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie będą dodawane stopniowo wraz z wydaniem aktualizacji iOS 15.1 i iOS 15.2.

Jak zainstalować iOS 15 beta / iPadOS 15 beta

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnej premiery, to możesz zainstalować nowsze wersje mobilnych systemów firmy Apple już teraz. Możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Odinstaluj wszystkie profile deweloperskie o ile masz takowe w swoim iPhone / iPad
 • Kliknij tutaj a następnie wybierz odpowiedni system kliknij”pobierz” i zainstaluj profil
 • Wejdź w Ustawienia i dokończ instalację profilu
 • Uruchom iPhone / iPad ponownie
 • Wejdź w Ustawienia – Ogólne – Uaktualnienia
 • Ściągnij oprogramowanie i ciesz się działającą wersją iOS 15

Oczywiście gdy tylko, Apple wypuści finalne wersje “piętnastek” od razu damy Wam znać!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top