ios17

Te iPhone’y i iPady nie dostaną iOS 17 i iPadOS 17

Apple planuje zakończyć wsparcie dla kilku starszych modeli iPhone i iPad wraz z wydaniem nowych systemów operacyjnych iOS 17 i iPadOS 17.

Według doniesień ze źródeł branżowych, modele iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad Pro 1. generacji oraz iPad piątej generacji nie otrzymają aktualizacji do iOS 17 i iPadOS 17.

Decyzja ta spowoduje, że użytkownicy wymienionych urządzeń nie będą mogli korzystać z najnowszych funkcji i usług oferowanych przez Apple, które będą dostępne tylko na nowszych modelach. Warto jednak zaznaczyć, że modele iPad 6/7 oraz iPad Pro drugiej generacji z chipsetami A10 Fusion i A10X Fusion nadal będą obsługiwać najnowsze oprogramowanie.

Te iPhone'y i iPady nie dostaną iOS 17 i iPadOS 17 ciekawostki wsparcie, usługi, układy A5-A11, programiści, nowe oprogramowanie, iPhone, iPadOS 17, iPad, iOS 17, funkcje, exploit, bootloader, bezpieczenstwo, Apple, aktualizacje  Apple planuje zakończyć wsparcie dla kilku starszych modeli iPhone i iPad wraz z wydaniem nowych systemów operacyjnych iOS 17 i iPadOS 17.  iOS17 1

Możliwe, że decyzja ta wynika z problemów zabezpieczeń bootloadera, które dotykają modele wyposażone w układy A5-A11. Exploit, umożliwiający atakowanie tych urządzeń, jest bowiem nie do naprawienia przez producenta. Hakerzy mogą z łatwością ominąć mechanizmy bezpieczeństwa systemu i w ten sposób narazić użytkowników na różnego rodzaju zagrożenia.

Wydanie pierwszych bet oraz prezentacja nowych systemów operacyjnych ma nastąpić na początku czerwca na WWDC 2023. Na razie nie wiadomo, jakie nowe funkcje i usługi pojawią się w iOS 17 i iPadOS 17, ale warto spodziewać się, że będą one warte uwagi i zainteresowania. W każdym razie użytkownicy starszych modeli iPhone’ów i iPadów powinni zastanowić się nad zakupem nowszego urządzenia, jeśli chcą cieszyć się najnowszymi funkcjami oferowanymi przez Apple.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top