Krzysiek Borek12.06.2018
Technologia Smart Number od EE pozwala na odbieranie połączeń za pomocą iPada lub Apple Watch

EE jest pierwszym operatorem sieci komórkowej w Wielkiej Brytanii, który wprowadził technologię Smart Number.

Pozwala ona na dzwonienie lub wysyłanie wiadomości za pomocą iPada i Apple Watcha, używając numeru telefonu przypisanego do iPhone’a.

Zanim zaczniemy korzystać z tej funkcji, musimy mieć przynajmniej iPhone’a 6 z iOS 11.3 lub nowszym. Dopiero wtedy możemy przypisać do pięciu innych urządzeń Apple, może to być iPad, zegarek lub MacBook, ale najpierw trzeba zerknąć na listę kompatybilnych urządzeń. Najlepsze jest to, że usługa jest zupełnie darmowa.

Po sparowaniu dodatkowych urządzeń zauważymy, że połączenia przychodzące będą na nich wyświetlane, a wtedy będziemy mogli je odebrać lub nie. Połączenia wychodzące z wielu urządzeń i tak będą pokazywane z tym samym numerem telefonu. Można nawet rozpocząć połączenie na jednym urządzeniu, a zakończyć na kolejnym.

Sparowane urządzenie nie muszą posiadać karty SIM operatora (EE), ponieważ potrzebują połączenia z internetem (WiFi lub LTE). 30 minut rozmowy zabiera zaledwie 10MB, a WiFi Calling poza granicami Wielkiej Brytanii przestanie działać, więc trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli zostawicie jedno z urządzeń w Wielkiej Brytanii, a Wy będziecie w innym kraju to urządzenie nadal będzie wyświetlało połączenia przychodzące.

Jesteście ciekawi dlaczego Smart Number działa wyłącznie z urządzeniami Apple? Odpowiedź jest prosta, ponieważ to jedna z funkcji wbudowanych w iOS. Do tej pory była dostępna wyłącznie w Hong Kongu, a teraz przywędrowała do Wielkiej Brytanii.

Wszystkiego o Smart Number dowiecie się tutaj.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek