Krzysiek Borek29.01.2018
Tegoroczne iPhone’y otrzymają aż 4GB RAM

Obecnie najnowsze modele iPhone’a przeznaczone na ten rok są owiane mgłą tajemnicy. Jednak od czasu do czasu pojawiają się nowe doniesienia i teoretycznie wiemy, czego możemy się spodziewać po tegorocznych konstrukcjach.

Ming Chi Kuo dzięki swoim Azjatyckim źródłom związanym z łańcuchem dostaw Apple przedstawił nowe informacje na temat iPhone’a X, X Plus i tańszego modelu z ponad 6 – calowym wyświetlaczem LCD.

iPhone 6,1-cala (LCD)

  • Produkcją zajmą się Tajwańczycy (Pegatron, Wistron i Foxconn), najwięcej wyprodukuje Pegatron, potem Wistron i na końcu Foxconn.
  • Japan Display będzie odpowiedzialne za dostarczenie większości wyświetlaczy (70%). Wg ostatnich doniesień będzie to w pełni aktywny ekran. Dzięki jego zastosowaniu będzie można zmniejszyć ramki okalające wyświetlacz.

Wygląda na to, że w tym roku dostaniemy lekko wykastrowanego iPhone’a X. Będzie miał aluminiową obudowę, zabraknie 3D Touch i Face ID. Aparat będzie miał jeden obiektyw i sprzęt zadebiutuje z 3GB pamięci operacyjnej. Poza tym ma mieć podobno pojemniejszą baterię.

iPhone X/X Plus 2-gen

Pierwszą nowością będzie zastosowanie 4GB pamięci RAM w porównaniu do obecnie sprzedawanego modelu. X Plus będzie mógł się pochwalić pojemniejszą baterią, a jej pojemność powinna wynosić 3300 lub 3400 mAh. Apple nadal będzie korzystało z podwójnej baterii w kształcie litery L, a nie pojedynczej, która mogłaby zwiększyć pojemność o 10%.

Wygląda na to, że nie powinniśmy spodziewać się diametralnych zmian w urządzeniach, poza nowościami, o których wspomniano. Face ID również nie powinno się do nich zaliczać, na poprawki w tej kwestii musimy poczekać do 2019 roku. Pan Kuo twierdzi, że nowe modele sprzedadzą się lepiej, w szczególności iPhone z 6,1 – calowym wyświetlaczem, który ma być tańszy od 2 generacji X.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek