Krzysiek Borek17.06.2018
Tegoroczne iPhone’y z jeszcze szybszym ładowaniem

Szybkie ładowanie za pomocą protokołu USB PD w najnowszych obecnie iPhone’ach to coś czego brakuje mi w mojej siódemce, ale to nie koniec wdrażania nowości. W tym roku iPhone’y mają ładować się jeszcze szybciej.

Do tej pory w pudełku z iPhone’em mieliśmy ładowarkę 5V 2A, ale w tym roku można spodziewać się przejścia na 9V 2A i 5V A3. Układy odpowiedzialne za szybkie ładowanie dostarczą ON i NXP i dotyczy one nie tylko iPhone’a, ale również iPada. “Podstawowy” iPhone z ponad 6 – calowym wyświetlaczem ma otrzymać wszystkie niezbędne do bezprzewodowego ładowania elementy od Texas Instruments. Dzięki zmianie dostawcy Apple będzie mogło zaoszczędzić na innych elementach składowych najnowszych modeli.

Zmiany są podyktowane chęcią konkurencyjności w porównaniu do szybkiego ładowania dostępnego w urządzeniach mobilnych z Androidem. Pierwsze iPhone’y z szybkim ładowaniem radzą sobie bardzo dobrze, ale technologię można poprawić, co przełoży się na jeszcze szybsze ładowanie baterii.

Wg pana Zhanga wzrost sprzedaży iPhone’a rok do roku powiększy się, a Foxconn zacznie produkcję urządzeń wcześniej. Foxconn w głównej mierze skupi się na wyprodukowaniu jak największej ilości iPhone’a 9, a potem przejdzie do produkcji X drugiej generacji i X Plus.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek