Krzysiek Borek25.03.2014
Telegram dogania WhatsApp

W App Store w chwili obecnej mamy wiele dostępnych komunikatorów, takich jak WhatsApp, czy Facebook, ale nowy gracz depcze im po piętach. Telegram, bo o nim mowa, zanotował duży skok w przód.

Współzałożyciele VK.com Pavel i Nikolai Durov zaoferowali aplikacje, która pozwala na bezpieczna komunikacje. Jest ona także rywalem WhatsApp przejętego ostatnio przez Facebooka.

Aplikacja ma juz 35 milionów użytkowników, jednakże ta liczba dotyczy aktywności w obrębie miesiąca. Dziennie jest to 15 milionów aktywnych użytkowników i 8 trylionów wysłanych wiadomości. Wszystko to zostało osiągnięte w przeciągu ostatnich 30 dni.

Telegram.1.onetech.pl

Biorąc pod uwagę październik, gdzie było 100,000 aktywnych użytkowników, jest to nie lada osiągniecie. Tyczy się to także liczby pobrań aplikacji, która obecnie wynosi 5 milionów. Wszystko to dzięki poprawkom wprowadzanym przez twórców, przecież ze 100,000 do 15,000000 osiadając na laurach dojść nie można. Apka obecnie oferuje nam miedzy innymi dodanie wiadomości głosowych, czy pobieranie w tle zawartości wiadomości.

Możemy korzystać z wielu tego typu aplikacji, ale król możne być tylko jeden. Wzrost dziennej aktywności na Telegram wynosi obecnie 14,9%, zobaczymy, czy uda mu się doścignąć WhatsApp.

[app 686449807]

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS