telegram 4

Telegram może zostać usunięty z App Store

Wczoraj komunikator Pawła Durowa Telegram wprowadził subskrypcję Premium, o której krążyło wiele plotek. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Choć lista innowacji jest dość duża, to tylko jedną naprawdę przydatną – dekodowanie wiadomości głosowych i zamiana ich na tekst. Ale jest jedno zastrzeżenie.

Dzień po premierze Telegrama Premium w Apple App Store w sieci pojawiła się informacja o specjalnym bocie czatowym w komunikatorze, który wie, jak przyjmować pieniądze, a w zamian daje dostęp premium. To wyraźne naruszenie zasad App Store: Telegram akceptuje płatności z pominięciem systemu płatności Apple. Ostatnim razem tak odważny ruch doprowadził do długiego procesu sądowego między Apple i Epic Games, a tym ostatnim nigdy nie udało się odzyskać na urządzeniach Apple.

Telegram może zostać usunięty z App Store ciekawostki Telegram  Wczoraj komunikator Pawła Durowa Telegram wprowadził subskrypcję Premium, o której krążyło wiele plotek. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. telegram 3

Oczywiście jak wiemy Apple jest zdeterminowane i nie da upustu nikomu, kto chce ominąć zasady płatności, a to właśnie robi teraz Pavel Durov. Oczywiście można wytłumaczyć fakt płacenia za Premium przez bota pod różnymi kątami, ale najprawdopodobniej przyciągnie to uwagę Apple. Z drugiej strony bardzo dobrze pamiętamy krytykę firmy Durov pod adresem Apple – dość ostro wypowiadał się on przeciwko bliskości iOS i nienawidził prowizji w App Store.

Wynik może być tylko jeden – usunięcie Telegrama z App Store. Dlatego na wszelki wypadek pobierz aplikację z App Store.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top