ekran

Ten film naprawi ekran Twojego iPhone

Niektóre telefony Apple od modelu iPhone X, korzystają z ekranów OLED, które mają kilka świetnych zalet. Ale są i wady. O tym dzisiaj.

Zacznijmy może od zalet. Zdecydowanym plusem jest to, że OLED wyświetla czarny kolor poprzez wyłączenie pikseli, co oznacza, że ​​czarny kolor jest naprawdę czarny w porównaniu do konkurencji. Kolejną zaletą są bardzo kolorowe kolory. Wszystko ma jednak swoje wady i dokładnie tak samo jest z wyświetlaczami OLED. Głównym minusem jest problem wypalania.

Problemem wypalania wyświetlacza zajmuje się świat technologii od kilku lat. Konkretnie do tzw. wypalenia dochodzi wtedy (i nie tylko) pozostawienie jakiegoś elementu wyświetlanego w tym samym miejscu przez dłuższy czas na wyświetlaczu OLED. Na starszych telewizorach plazmowych np. wypalano loga kanałów telewizyjnych, na smartfonach mogą to być różne menu znajdujące się na dole ekranu, czy różne stałe elementy w grach itp. W skrócie i prosto, jeśli korzystasz z OLED przez długi czas wyświetla statycznie to samo na wyświetlaczu, przez co może wypalić się na wyświetlaczu, co jest wtedy widoczne nawet przy oglądaniu zupełnie innych treści. W szczególności te wypalone piksele stają się w pewnym sensie „zmęczone” i tracą swoją maksymalną jasność. Jak to wygląda∂a w praktyce? Możecie zobaczyć poniżej.

Ten film naprawi ekran Twojego iPhone poradniki, ciekawostki wypalanie ekranu w iPhone, jak naprawić wypalone pixele, jak naprawić ekran iPhone, iPhone, Apple  Niektóre telefony Apple od modelu iPhone X, korzystają z ekranów OLED, które mają kilka świetnych zalet. Ale są i wady. O tym dzisiaj. ekran1

W wypalaniem walczy się obecnie na różne sposoby. Na przykład logo kanałów telewizyjnych i ogólnie obraz ciągle się lekko przesuwają, dodatkowo telewizory włączają wygaszacze po długim okresie bezczynności i istnieją automatyczne mechanizmy, które mają za zadanie „oczyszczanie ekranu”, aby zapobiec wypalaniu pikseli.

Jeśli chodzi o wyświetlacze OLED w iPhone’ach i innych telefonach, istnieją również różne zabezpieczenia przed wypalaniem wyświetlaczy, ale i tak nie są one tak rozpowszechnione. Prawdopodobnie najczęściej można spotkać się z wypaleniem ekranu u użytkowników, którzy są w stanie spędzić kilka godzin na raz w sieciach społecznościowych lub w grach, w których niektóre elementy są wyświetlane statycznie w tym samym miejscu – np.menu TikTok, Instagram , Facebook na dole ekranu.

Wspomniałem wyżej, że inteligentne telewizory mają automatyczny mechanizm „czyszczenia ekranu”. Oprócz tego telewizory mogą zaoferować jeszcze głębszą postać tego mechanizmu, który można łatwo wykonywać przez godzinę iw wielu przypadkach może co najmniej poprawić wypalenie, ale często całkowicie je wyeliminować.

Na iPhonie lub innym telefonie na próżno szukać takiej opcji bezpośrednio w systemie, ale są specjalne filmy, które mogą pomóc przy wypalonym ekranie – jeden z nich załączam poniżej. W przypadku tych filmów konieczne jest uruchomienie ich na pełnym ekranie (bez żadnych elementów statycznych), w maksymalnej jakości, przez co najmniej kilka godzin (być może na noc) i przy maksymalnej jasności.Przed rozpoczęciem upewnij się, że wyłączyłeś automatyczne wyłączanie ekranu w stanie bezczynności i automatyczną jasność.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top