macbookairm2 4

Ten trick chłodzi i zwiększa wydajność MacBook Air M2

MacBook Air M2 firmy Apple jest wydajniejszy od procesora M1. Niestety laptop się szybciej nagrzewa. Zobacz jak go ochłodzić i zwiększyć wydajność.

Nowy laptop nie posiada wewnętrznego wentylatora, więc może się dość mocno nagrzewać podczas intensywnej pracy. YouTuber Max Tech wykonał więc pewną sztuczkę, aby ochłodzić procesor i zwiększyć wydajność MacBooka Air M2.

Max zdjął dolną pokrywę laptopa, by przykleić podkładkę termiczną o wartości 15 dolarów nad układ M2. Podkładka termiczna jest w stanie szybko przenieść ciepło z chipa na powierzchnię MacBooka. W rezultacie Mac powinien być chłodniejszy i zapewniać bardziej zrównoważoną wydajność.

Ten trick chłodzi i zwiększa wydajność MacBook Air M2 ciekawostki MacBook Air M2 sie nagrzewa, MacBook Air M2, jak zwiekszyc wydajnosc MacBook Air M2, jak ochlodzic MacBook Air M2  MacBook Air M2 firmy Apple jest wydajniejszy od procesora M1. Niestety laptop się szybciej nagrzewa. Zobacz jak go ochłodzić i zwiększyć wydajność. AIRM2
Ten trick ochłodzi i zwiększy wydajność MacBook Air M2.

Jak zobaczycie na poniższym filmie, system naprawdę działa. W jednym ze swoich testów YouTuber wyeksportował za pomocą Adobe Lightroom 50 zdjęć o rozdzielczości 42 megapikseli każde. Niemodyfikowany laptop potrzebował na wykonanie tego zadania 2 minut 55 sekund, podczas gdy MacBook Air z podkładką termiczną potrzebował tylko 1 minuty 56 sekund.

Ponadto zmodyfikowany MacBook Air M2 uzyskał wyższe wyniki w testach benchmarkowych, co potwierdza, że ten system chłodzenia pomaga maszynie pracować z lepszą wydajnością. Podczas gdy niezmodyfikowany MacBook Air M2 zaczyna tracić wydajność po wykonywaniu ciężkich zadań przez cztery do pięciu minut, zmodyfikowany laptop przechodzi prawie 10 minut przed zmniejszeniem wydajności z powodu zbyt wysokiej temperatury wewnętrznej.

Podczas testów niezmodyfikowany MacBook Air M2 osiągnął temperaturę 108°C, natomiast zmodyfikowany MacBook Air osiągnął 97°C jako temperaturę maksymalną.

Czy użytkownicy kupujący MacBooka Air M2 powinni się obawiać i przygotować na taką zmianę? W większości przypadków nie.

Scenariusze te obejmują intensywne przepływy pracy w długich okresach czasu. Jeśli nie planujesz codziennie robić takich rzeczy jak renderowanie długich filmów w wysokiej rozdzielczości, prawdopodobnie nie zauważysz spowolnień spowodowanych przegrzaniem maszyny. Jeśli nie, to można pruć za takie modyfikacje lub… za MacBooka Pro z wewnętrznym wentylatorem, który mimo pewnych problemów, wciąż lepiej radzi sobie z ciepłem.

Układ M2 jest wystarczająco wydajny, aby wykonać większość zadań takich jak przeglądanie stron internetowych, streaming oraz podstawowa edycja zdjęć i filmów bez problemów związanych z ograniczeniem termicznym, które jest jedynym procesem obniżającym prędkość procesora w celu zmniejszenia temperatury komponentów. Przy okazji, co bardzo ważne, pamiętajcie, że modyfikowanie MacBooka Air ostatecznie spowoduje utratę gwarancji Apple.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top