Krzysiek Borek20.02.2018
Testlight z przyciskiem wysyłania opinii o wersjach beta aplikacji w iOS 11.3

Od czasu do czasu udaje mi się brać udział w beta testach nowych lub istniejących już aplikacji na iOS. Do tej pory nie przykuwałem uwagi do tego, w jaki sposób można wysyłać opinie związane z testami. Jednak dziś zauważyłem pewną zmianę związaną z iOS 11.3.

Aplikacje testuje na obu iPhone’ach i w przypadku modelu 6 Plus z zainstalowanym iOS 11.3 beta 2 zauważyłem przycisk do wysyłania wiadomości. Po naciśnięciu pojawia się komunikat, który musimy zatwierdzić, jeżeli chcemy wysłać opinię dotyczącą testowanej przez nas aplikacji. Po zatwierdzeniu uruchomi się domyślna aplikacja Mail i możemy rozpocząć pisanie wiadomości.

Sprawdziłem to od razu na swoim iPhonie 7 z iOS 11.2.5 i wygląda na to, że przycisku nie ma. To może oznaczać, że jest nieodłącznym elementem aplikacji Testflight dopiero po aktualizacji do iOS 11.3. Szkoda, że nie ma go teraz, ponieważ autor SuperHexagon wydaje nową wersję z myślą o iOS 11 i nowych urządzeniach mobilnych Apple.

W tym momencie nie wiemy, czy przycisk pojawi się podczas aktualizacji do stabilnej wersji iOS 11.3, ale skoro pojawił się w wersji testowej, powinien być również w stabilnej.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek