Michał22.02.2017
ThiEYE i60+ – sportowa kamera nagrywająca filmy w 4K

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów bardzo fajną nowość a mianowicie sportową kamerkę ThiEYE i60+ i dziś chciałbym napisać Wam na jej temat kilka słów.

Na początku, zaraz po wyjęciu kamerki z pudełka myślałem, że będzie to kolejna kamerka podobna do innych tego typu, ale po kilku minutach zabawy okazało się że tak nie jest. ThiEYE i60+ posiada jednak kilka unikalnych cech, które ją wyróżniają.

Wygląd

i60+ ma typowy kształt prostokąta o wymiarach 59 x 41 x 25mm. Waga tej małej kamerki to zaledwie 65 gram. Z tyłu znajduje się 1,5 calowy ekran LCD, który jest bardzo pomocny podczas kadrowania ujęć i użyteczne, gdy chcemy np przejrzeć zrobione zdjęcia, czy nagrane za pomocą kamerki filmy.

Parametry techniczne

ThiEYE posiada 170° obiektyw szerokokątny z przysłoną F2.8o. Rozdzielczość nagrywania tradycyjnych filmów to: 4K 25fps, 2.7K 30fps, 1440P 30fps, 1080P 60fps / 30fps, 720P 120fps / 60fps / 30fps. Kamera posiada także opcję nagrywania filmów Slow Motion w jakości: 1080P 60fps, 720P 120fps and 720P 60fps. W i60+ dostępna jest także opcja cyklicznego nagrywania filmów co 1/3/5min. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy używamy kamery jako wideorejestratora w samochodzie.

Oprócz nagrywania filmów, kamerka i60+ posiada także opcję robienia zdjęć w rozdzielczościach: 12M(4000*3000) / 8M(3264*2448) / 4M(2304*1728). To nie wszystko. Dostępna jest tutaj także opcja zdjęć seryjnych i opcja samowyzwalacza.

Funkcje

Jedną z wielu funkcji dostępnych w i60+ o której chciałem wspomnieć jest funkcja WI-FI, ułatwiająca korzystanie z kamery. W jaki sposób? Dzięki niej możemy szybko i bezproblemowo zdalnie używać kamerki, a także przeglądać nagrane za pomocą kamery filmy i zdjęcia bezpośrednio w iPhone bez konieczności wyciągania z i60+ karty microSD. Jak to działa?

Bardzo prosto. Wystarczy przytrzymać przycisk WI-FI dostępny z boku kamerki uruchamiający funkcję i udać się do Ustawienia – Wi-Fi w iPhone, aby połączyć się z kamerką. Gdy to zrobimy udajemy się do aplikacji ThiEYE, która dostępna jest w App Store i to wszystko.

Poniżej zamieszczam kilka screenów z aplikacji.

Jeśli natomiast nie chcemy korzystać z aplikacji, to tak jak wspomniałem na początku wszystkie filmy i zdjęcia można obejrzeć na ekranie kamerki, który znajduje się z tyłu.

Wiele mocować

Kamerka oferuje różne unikalne mocowania. Sprzęt można bez problemu zamocować na rowerze, samochodzie, stole, kasku, czy nawet na dronach. Możliwości jest naprawdę wiele.

W pudełku wraz z kamerką dostępnych jest kilka mocowań. Znajduje się tutaj mocowanie na kask, na szybę do auta, czy do statywu.

Ja z ciekawości i w celu przetestowania kamerki dokupiłem do niej dodatkowo specjalne mocowanie, które zakładamy na głowę i postanowiłem w tej sposób nagrać krótki film, abyście mogli zobaczyć jak wyglądają filmy nagrywane i60+.

Bateria

i60+ posiada odłączalną baterię o pojemności 1050mAh, dzięki czemu możemy szybko wymienić ją na drugą i nagrywać dalej. Czas pracy baterii? Kamera na jednym ładowaniu pozwala na nagrywanie około 100 minut.

Wodoodporność

W komplecie wraz z wspomnianymi wyżej uchwytami dostępna jest także specjalna wodoodporna, pyłoszczelna i odporna na wstrząsy obudowa. Po umieszczeniu kamerki w obudowie możemy nagrywać filmy nawet do 40m pod wodą w jakości 4K. Świetna sprawa.

Polskie menu

Jeśli chodzi o menu dostępne w i60+ to jest ono wyjątkowo przejrzyste i dostępne oczywiście w języku polskim. Aby dostać się do menu należy kliknąć kilka razy przycisk z przodu kamerki i gotowe.

Podsumowanie

Jeśli szukacie małej i niedrogiej wodoodpornej kamerki, to naszym zdaniem i60+ jest idealnym rozwiązaniem. Po co wydawać ponad 1.000 zł na GoPro jak można mieć coś co działa tak samo, a jest o połowę tańsze.

Niecałe 500 zł za kamerę, która nagrywa filmy w jakości 4K i do tego jest wodoodporna to naszym zdaniem naprawdę nie dużo. Powiem szczerze, że nie mogę już się doczekać lata i tego gdy mógł zabrać kamerę gdzieś nad jezioro i nagrać nią filmy pod wodą. Zanim to jednak nastąpi używam kamerki jako wideorejestratora w aucie. Gorąco polecamy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz