Krzysiek Borek25.12.2017
To.Panga – Jailbreak iOS 11/11.1.2 dostępny

Abraham Masri, twórca Jailbreak dla iOS 10.2.1 i aplikacji Houdini wydał wreszcie aplikację umożliwiająca odblokowanie iOS 11.1.2.

Jednak obecnie narzędzie jest przeznaczone wyłącznie dla programistów, a nie użytkowników końcowych.

W takiej sytuacji zwykli użytkownicy nie powinni z niego korzystać, ponieważ szanse na uszkodzenie oprogramowania są wyższe niż zazwyczaj. W praktyce oznacza to, że będziecie zmuszeni odtworzyć oprogramowanie do najnowszej wersji iOS i stracicie możliwość odblokowania systemu operacyjnego.

To.Panga bazuje na expoicie tfp0 Iana Beera i jest kompatybilny z iOS 11 – 11.1.2. Autor na razie stworzył proces “jailbreakd” uruchamiający procesy potrzebne do bezproblemowego działania Cydii. Jego metoda raz działa, a raz nie, ponadto Jonathan Levin również pracuje nad Jailbreak i Masri radzi poczekać na jego narzędzie, ponieważ ma działać lepiej.

Na powyższym zrzucie ekranu widać, że Cydia działa, ale trzeba mieć na uwadze, że w tej chwili może zrobić urządzeniu więcej złego niż dobrego.

Niektórzy użytkownicy oczywiście nie słuchają programistów i instalują aplikację na własną rękę. Problem w tym, że jednym się udaje, a innym w ogóle. W takiej sytuacji lepiej poczekać na aplikację mobilną Jonathana Levina, która będzie działać z tymi samymi wersjami iOS 11, co To.Panga.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek