applewatch 2

Top 5 modeli Apple Watch – przegląd opcji dla każdego

Wpis sponsorowany.

Chcesz kupić sprawdzonego smartwatcha? Jednymi z najchętniej wybieranych modeli są zegarki Apple Watch! Oto top 5 modeli zegarków od Apple.

Na rynku masz do wyboru kilka wersji tego urządzenia – możesz zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupów!

Top 5 modeli Apple Watch – przegląd opcji dla każdego ciekawostki mediaMarkt, Apple Watch  Chcesz kupić sprawdzonego smartwatcha? Jednymi z najchętniej wybieranych modeli są zegarki Apple Watch! Oto top 5 modeli zegarków od Apple. AppleWatchS8

Apple Watch – dla kogo?

Żeby w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje Apple Watch, trzeba korzystać na co dzień z iPhone’a. Intuicyjne, błyskawiczne parowanie urządzeń to tylko jedna z zalet ekosystemu Apple’a. Inteligentny zegarek amerykańskiej firmy jest bardzo uniwersalnym sprzętem. Sprawdzi się zarówno dla osób, które chcą być zawsze na bieżąco z powiadomieniami, jak również dla stawiających na treningi i dbałość o kondycję fizyczną. Urządzenie świetnie radzi sobie również z monitoringiem zdrowia, oferując zaawansowany wgląd w zmieniające się parametry. W zależności od wersji, to idealny zakup zarówno dla nastolatków, profesjonalistów, jak i zawodowych sportowców.

Apple Watch – jakie są dostępne modele?

Przymierzając się do zakupu Apple Watcha, masz do wyboru wiele możliwości. Aktualnie w sprzedaży są następujące sprzęty:

  • Apple Watch SE;
  • Apple Watch Series 8;
  • Apple Watch Series 9;
  • Apple Watch Ultra;
  • Apple Watch Ultra 2.

Apple Watch SE to najbardziej budżetowy model, który kupisz za mniej niż 1500 zł. Dostępny jest w dwóch wersjach – z kopertą 40 i 44 mm. Czym się różni od bardziej zaawansowanych propozycji? Najbardziej widoczną różnicą jest brak always-on display: aby sprawdzić godzinę, musisz delikatnie poruszyć nadgarstkiem. Urządzenie ma grubsze ramki i mniejszą powierzchnię ekranu (o 20% mniejszą w porównaniu z Apple Watch Serie 8). W urządzeniu nie ma też kilku funkcji, które są dostępne w bardziej zaawansowanych wersjach, na przykład modułu EKG lub aplikacji Tlen we krwi.

Pewne ograniczenia nie sprawiają jednak, że Apple Watch SE nie jest dobrym smartwatchem. Przeciwnie – to rozsądny zakup dla osób, które nie potrzebują całego szeregu zaawansowanych opcji, z których na co dzień i tak nie będą korzystać. Urządzenie doskonale mierzy kroki, tętno, pozwala na zarządzanie powiadomieniami – sprawdzi się więc zarówno do śledzenia aktywności fizycznej, jak i do utrzymywania kontaktu z innymi.

Apple Watch Series 9 to większy wydatek – ceny zaczynają się od ok. 2200 zł. Masz do wyboru modele z kopertą 41 i 45 mm. Sprzętem możesz sterować, nie dotykając ekranu – wprowadzono nowy gest obsługowy, mianowicie – dwukrotne stuknięcie palcami. W ten sposób odbierzesz połączenie, odtworzysz lub wstrzymasz muzykę. Sprzęt odznacza się niezwykłą jasnością wyświetlacza, sięgającą 2000 nitów. Nie zabrakło dobrze znanych i lubianych rozwiązań, jak pomiaru EKG czy saturacji. Docenisz również asystenta snu, który pozwoli ci zadbać o regenerację. Na pełnej baterii działa do 18 godzin – tyle, ile Apple Watch SE.

Na rynku ciągle dostępny jest Apple Watah Serie 8, a więc poprzednia wersja omawianego sprzętu. Możesz go kupić trochę taniej – to ciągle rozsądna decyzja. Nie ma tu najnowszych innowacji, jak gest dwukrotnego stuknięcia palcami, jednak spodoba ci się dokładny monitoring zdrowia i aktywności fizycznej.

Dla najbardziej wymagających jest Apple Watch Ultra 2. Działa do 36 godzin! To większy sprzęt (koperta z tytanu w rozmiarze 49 mm!), o większym wyświetlaczu. Kupisz go za ok. 4500 zł. Zachwyci cię niegasnący wyświetlacz Retina o jasności do 3000 nitów. Także i tutaj możesz skorzystać z dwukrotnego stuknięcia palcami dla wygodnego sterowania. Z tym urządzeniem na nadgarstku możesz nawet nurkować – do 40 m!
Oprócz Apple Watch Ultra 2 na rynku jest dostępny jego poprzednik, czyli Apple Watch Ultra 2.

Jak mógłby układać się ranking wspomnianych modeli – od najbardziej zaawansowanych?

  • Apple Watch Ultra 2;
  • Apple Watch Series 9 oraz Ultra;
  • Apple Watch Series 8;
  • Apple Watch SE.

Zwróć jednak uwagę, że duża różnorodność propozycji pozwala dobrze dobrać urządzenie do realnych potrzeb i zakładanego budżetu.

Wszystkie wymienione sprzęty możesz kupić także w wersji Cellular – po to, by dzwonić i wysyłać wiadomości z zegarka nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie telefonu.

Chcesz sprawdzić dokładne specyfikacje i przeczytać recenzje? Zobacz wszystkie zegarki Apple Watch w sklepie MediaMarkt!

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top