kamera 10

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego.

Dobrym sposobem, aby mieć oko na swój dom (zwłaszcza, gdy Cię tam nie ma) jest inteligentna kamera bezpieczeństwa. Inteligentne kamery stają się coraz bardziej popularne. My dzięki uprzejmości firmy TP-Link wypróbowaliśmy budżetowy model TP-Link Tapo C200. Poniżej mamy dla Was kilka zdań na jej temat.

Kamera Wi-Fi Tapo C200 Pan/Tilt Home Security została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą chronić swoje domy, a także szybko komunikować się z rodziną. Wyposażona w rozdzielczość 1080p, zakres 360° w poziomie i 114° w pionie kamera zapewnia wysokiej jakości obraz na żywo zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi użytkownicy mogą korzystać z dwukierunkowego dźwięku za pośrednictwem aplikacji Tapo, aby pozostać w kontakcie z rodziną.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kamera 6

W pudełku znajdziemy następujące rzeczy: kamera, zasilacz, skrócona instrukcja obsługi, śruby mocujące, płyta montażowa oraz podstawa kamery.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kam 1

Przed montażem kamery dobrze jest najpierw ją skonfigurować. Aby to zrobić wystarczy pobrać aplikację Tapo z Apple App Store lub Google Play. Następnie należy podłączyć kamerę i poczekać, aż dioda LED z przodu kamery zacznie migać na przemian na czerwono i zielono.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kamera 1

Kolejną rzeczą, którą należy wykonać jest wciśnięcie przycisku + w aplikacji, wybranie Smart Camera C200 i postępowanie z bardzo prostymi instrukcjami, aby zakończyć konfigurację – nie zajmie to dużo czasu i nie wymaga dużej wiedzy technicznej.

Po skonfigurowaniu i sparowaniu z telefonem lub tabletem możesz zawiesić kamerę na ścianie czy postawić ją w odpowiednim miejscu. Gdy to zrobisz możesz przejść do kolejnego kroku, a mianowicie do umieszczenia karty MicroSD (jeśli chcesz nagrywać i przechowywać materiał wideo).

Urządzenie może obsługiwać karty o pojemności do 128 GB. Niestety karta pamięci nie jest dostępna w komplecie, więc należy ją kupić osobno.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kamera 5

Gniazdo kart jest łatwo dostępne pod obiektywem. Aby je zobaczyć przechyl obiektyw do góry. Gniazdo i przycisk resetowania umieszczone są pod nim. Teraz włóż nową kartę i użyj aplikacji, aby zainicjować kartę (nie formatuj jej na komputerze).

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kam 2

Aby zwiększyć bezpieczeństwo kamera wyposażona jest w specjalny czujnik., który po wykryciu ruchu, otwarciu drzwi lub wejściu kogoś do pokoju natychmiast wysyła powiadomienie na Twój telefon lub tablet. Po otrzymaniu powiadomienia możesz użyć funkcji Live View, aby dokładnie zobaczyć, co się dzieje.  Gdyby tego było mało, dostępne są także dodatkowe opcje. Na przykład po wykryciu ruchu kamera może włączyć syrenę i błyskać światłami w kamerze, aby intruz był świadomy, że jest nagrywany.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kamera 4

Kamera wyposażona jest również w głośnik i mikrofon oraz umożliwia dwustronną komunikację. Gdy zobaczysz, że w domu jest intruz, możesz łatwo poinformować go, że go nagrywasz i wezwałeś już policję. Dostępna jest także funkcja „Zadzwoń do domu”. Aby ją uruchomić wystarczy nacisnąć przycisk w aplikacji i możesz rozmawiać z rodziną w domu, gdy Cię nie ma.

Warto również wspomnieć o trybie prywatności. Jest to tryb, który sprawia, że kamera nie rejestruje tego co się dzieje, gdy jesteśmy w domu.

Kolejną funkcją jest Pan/Tilt, która pozwala obracać kamerę o 360° w poziomie i 114° w pionie. Możliwe jest także zapisanie pozycji, aby łatwo wrócić do wcześniejszych ustawień bez konieczności ręcznego ustawiania. Po prostu zaznacz swoje punkty, nazwij je, a po wybraniu tej pozycji kamera automatycznie przejdzie do tej pozycji.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. kam 11

Ogólnie rzecz biorąc  Tapo C200 jest naprawdę wyjątkowo dobrym produktem. Kamera jest bardzo łatwa w instalacji a interfejs aplikacji jest prosty i wygodny w użytkowaniu (może być nawet zintegrowany z Amazon Alexa Echo Spot, Echo Show, Fire TV i Asystentem Google ). Dwukierunkowy dźwięk sprawia, że ​​świetnie nadaje się do rozmawiania z innymi członkami rodziny, gdy jesteś poza domem. Odtwarzanie zapisanych nagrań jest proste i wszystkie są opatrzone datą i godziną.  Do tego niska cena sprawia, że C200 to zdecydowanie  świetne rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo Waszego domu. Więcej na tan temat dowiecie się klikając w ten link.

Na koniec warto wspomnieć również o tym że firma posiada w swojej ofercie także zewnętrzne kamery, które będziecie mogli zamontować na zewnątrz Waszego domu. Jedną z takich kamer jest model Tapo C310. Kamera oferuje bardzo podobne funkcje do tych, które opisywaliśmy powyżej.

TP-Link Tapo C200 tania i dobra kamerka Wi-Fi do monitorowania domu recenzje, ciekawostki   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić bezpieczeństwo swojego domu? Istnieje wiele sposobów od zamków po alarmy, która niestety są bardzo drogie. Dlatego dziś mamy dla Was coś taniego i sprawdzonego. tapo1

Więcej na temat modelu C310 dowiecie się na stronie producenta – tp-link.pl.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top