OneTech22.06.2020
Transcend SSD ESD240C – mały, lekki i szybki przenośny dysk

Szukasz małego, lekkiego, wytrzymałego i oczywiście bardzo szybkiego przenośnego dysku SSD? Jeśli tak, to mamy coś co na pewno Was zaciekawi. Poznajcie Transcend ESD240C.

Transcend ESD250C posiada elegancką, solidną, i lekką aluminiową obudowę o grubości zaledwie 7,5 mm. Dysk jest bardzo lekki. Jego waga to to jedynie 33 g. Niewielkie wymiary i niewielka waga sprawia, że urządzenie jest doskonałą opcją dla tych, którzy potrzebują szybkiego i przenośnego urządzenia.

Dysk został zbudowany na kościach 3D NAND TLC, które zapewniają zdecydowanie dłuższą żywotność niż konstrukcje oparte na tradycyjnych kościach 2D NAND. Urządzenie wyposażone jest w port USB 3.1 drugiej generacji ze wsparciem UASP dzięki czemu jest w stanie osiągnąć szybkość odczytu danych nawet do 520 MB/s i zapisu do 460 MB/s.

Specyfikacja

Wewnątrz pudełka znajduje się instrukcja, kabel USB typu A do typu C, kabel USB typu C do C typu C oraz oczywiście sam dysk.

Wygląd

Transcend ESD240C wyróżnia się minimalistycznym wyglądem oraz niewielkimi rozmiarami. Aluminiowy korpus i sfazowane krawędzie wyglądają świetnie.

Na górze urządzenia znajduje się logo Transcend.

Po drugiej stronie obudowy jest naklejka na której znajdziemy takie dane jak: model dysku, numer seryjny produktu itd.

Z przodu znajduje się port USB typu C i mała dioda LED.

Dysk dostępny jest w trzech wariantach pojemnościowych: 120 GB, 240 GB i 480 GB.

Oprogramowanie

Transcend ESD240C, podobnie jak każdy inny produkt Transcend, jest obsługiwany przez różnorodne oprogramowanie, które można pobrać ze strony producenta. Możemy mi.in. korzystać z takich aplikacji jak Transcend Elite do tworzenia kopii zapasowych plików czy RecoveRx do odzyskiwania skasowanych plików.

Wydajność

Jak widzicie poniżej wyniki uzyskane w aplikacji AS SSD Benchmark 2.0, są bardzo podobne do tych zakładanych przez producenta.

Podsumowanie

Dysk ESD240C to mały bardzo dobrze wykonany i przede wszystkim szybki dysk, który idealnie nadaje się do pracy ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości lub nagraniami 4K. Urządzenie oczywiście współpracuje zarówno z komputerami z systemem Windows jak i macOS.

Więcej na temat dysku znajdziecie na stronie producenta – transcend-info.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl