Michał14.02.2018
“Trojan” od Facebook

Jak zauważył TechCrunch od pewnego czasu w aplikacji mobilnej Facebook na iOS w menu „Protect” dostępna jest apka Onavo Protect. Co to takiego?

Onavo Project to nic innego jak aplikacja VPN, która została kilka lat temu zakupiona przez Facebooka. Aplikacja ma za zadanie „ochronić” użytkownika, ale niestety tak nie jest.

Po instalacji aplikacji wszystkie nasze ważne dane przechodzą przez serwery VPN Onavo, a skoro firma jest własnością Facebooka, to nasze dane trafiają właśnie do FB.

“Onavo’s VPN allow Facebook to monitor user activity across apps, giving Facebook a big advantage in terms of spotting new trends across the larger mobile ecosystem. For example, Facebook gets an early heads up about apps that are becoming breakout hits; it can tell which are seeing slowing user growth; it sees which apps’ new features appear to be resonating with their users, and much more.”

Facebook jak widzicie powyżej stawia sprawę jasno. My dajemy Ci ochronę VPN, ale zgadzasz się na gromadzenie informacji na Twój temat. Nie polecamy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz