tryb blokady

Tryb blokady w iOS 16 zmniejsza prywatność podczas przeglądania sieci

Tryb blokady w iOS16  zmniejsza prywatność podczas surfowania w sieci – mówi o tym  John Ozbay dyrektor generalny Cryptee firmy zajmującej się ochroną prywatności.

Tryb blokady pomaga użytkownikom chronić się przed cyberatakami poprzez wyłączenie wielu funkcji urządzeniu. Jednak jak się okazuje według Johna Ozbaya, dyrektora generalnego firmy Cryptee zajmującej się ochroną prywatności, nowy tryb ułatwia stronom internetowym stwierdzenie, czy ktoś korzysta z ustawienia, czy nie, ponieważ witryny mogą wykryć, czy na urządzeniu brakuje pewnych standardowych funkcji, takich jak niestandardowe czcionki.

Tryb blokady w iOS 16 zmniejsza prywatność podczas przeglądania sieci ciekawostki Tryb blokady w iOS 16, tryb blokady, iOS 16  Tryb blokady w iOS16  zmniejsza prywatność podczas surfowania w sieci - mówi o tym  John Ozbay dyrektor generalny Cryptee firmy zajmującej się ochroną prywatności. Lockdown Mode

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że strony internetowe mogą powiązać stan blokady iPhone’a z adresem IP, staje się jasne, że tryb bezpieczeństwa służący do ochrony przed atakami może sam w sobie stanowić zagrożenie dla prywatności. Innymi słowy, według Ozbaya:

“Tryb blokady sprawia, że jesteś bezpieczniejszy, ale też łatwiejszy do zidentyfikowania w tłumie”.

Aby udowodnić swoją tezę, Ozbay i zespół Cryptee złożyli razem dowód koncepcji, która może wykryć, czy użytkownik jest w trybie blokady na swoim iPhone. Jak twierdzi Ozbay, napisanie kodu zajęło zaledwie pięć minut. Fakt, że strony internetowe mogą wykryć, kiedy urządzenie jest w trybie, nie jest błędem, ale wynikiem tego, jak system został zaprojektowany, aby iPhone’y były bardziej bezpieczne. I nie ma sposobu na złagodzenie wad prywatności.

Apple robi dobrą robotę, ale chciałem zwrócić uwagę na kompromis, który występuje w przypadku trybu izolacji. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyś zainstalował drut kolczasty wokół swojego domu, dodał kamery, zatrudnił strażników itp. czułbyś się “bezpieczniej”, ale przyciągałbyś uwagę i mógłbyś zostać zidentyfikowany.

Podobne platformy skupione na prywatności lub bezpieczeństwie, takie jak przeglądarka Tor, mają podobne problemy. Na przykład, podczas gdy Tor zadaje sobie wiele trudu, aby ograniczyć fingerprinting na stronie internetowej, użytkownicy przeglądarki zazwyczaj kończą wyróżniając się, ponieważ są jedynymi, którzy mają określony zestaw ustawień.

Ozbay skontaktował się z Apple i rozmawiał z inżynierem firmy, który wyjaśnił, że funkcja celowo wyłącza znaki internetowe, aby zmniejszyć ryzyko ataków online. Apple stwierdziło więc, że robienie wyjątku dla niestandardowych czcionek nie miałoby sensu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top