ios16.4 3

Trzecie publiczne bety iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dostępne

Apple właśnie udostępniło trzecie publiczne bety nadchodzących aktualizacji systemów iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dla beta testerów. Co nowego?

Jest to dobra wiadomość dla osób, które nie są deweloperami, ale chcą przetestować nowe oprogramowanie przed jego oficjalnym wydaniem.

Publiczni beta testerzy, którzy zapisali się do programu bezpłatnych testów beta Apple, mogą teraz pobrać betę iOS 16.4 za pomocą OTA, po zainstalowaniu odpowiedniego profilu ze strony beta.apple.com. Warto jednak zaznaczyć, że ta beta jest ostatnią, która będzie wykorzystywała certyfikaty w ten sposób. W przyszłości aktualizacje bety będą powiązane z Apple ID zarówno dla deweloperów, jak i publicznych beta testerów.

Aktualizacje iOS 16.4 i iPadOS 16.4 przynoszą wiele nowości. Jedną z najważniejszych jest dodanie szeregu nowych znaków emoji, takich jak potrząsanie głową, różowe serce, niebieskie serce, szare serce, osiołek, łoś, czarny ptak, gęś, skrzydło, meduza, hiacynt, imbir, wachlarz, grzebień, flet itd.

Trzecie publiczne bety iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dostępne ciekawostki trzecia publiczna beta iPadOS 16.4, trzecia publiczna beta iOS 16.4, jak zainstalować publiczną betę iOS 16.4, iOS 16.4  Apple właśnie udostępniło trzecie publiczne bety nadchodzących aktualizacji systemów iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dla beta testerów. Co nowego? emoji 1

Kolejną ciekawą funkcją jest dodanie powiadomień Safari Web Push, które są dostępne dla stron internetowych, ale twórcy muszą dodać ich obsługę. Dzięki tej funkcji można dodać stronę internetową do ekranu głównego, a strona ta może wysyłać powiadomienia push, podobnie jak na komputerze Mac. Te powiadomienia zachowują się jak każde inne powiadomienie iOS i mogą być filtrowane za pomocą trybu Focus, dostarczane na Apple Watch i nie tylko.

Nowością jest także opcja Dodaj do ekranu głównego dla przeglądarek innych firm, dzięki czemu można dodać ulubioną witrynę Chrome bezpośrednio do ekranu głównego. Ponadto przywrócono aktualizacja architektury HomeKit, która została wyciągnięta z iOS 16.2, jest teraz ponownie dostępna.

W trzeciej becie ponownie wprowadzono animację przewracania stron w Apple Books, a także dodano wskazówki dotyczące Apple Music Classical. Apple wprowadziło drobne poprawki do aplikacji Podcasty, aplikacji Apple Music i interfejsu zasięgu AppleCare, a ponadto są nowe Skróty, łączność 5G w Turcji, opcja dodania zawsze włączonego filtra wyświetlacza do Focus more i wiele więcej.

Wszystkie zmiany i nowości w iOS 16.4 beta 4 zostały wczoraj przedstawione na filmie, którego autorem jest zolotech.

Na koniec warto dodać, że aktualizacje te są jeszcze w fazie beta testów, co oznacza, że mogą pojawić błędy, więc zastanów się dobrze dwa razy przed instalacją systemu.

Dziś oprócz publicznych bet iOS i iPadOS, Apple udostępniło również trzecią publiczną betę macOS Ventura 13.3.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top