ip14pro

Trzy funkcje, których nie będzie w iPhone 14 Plus (ale będą w iPhone 14 Pro Max)

Już za niespełna godzinę Apple zaprezentuje światu nowe iPhone’y. Dla wielu użytkowników i fanów firmy najbardziej oczekiwanymi urządzeniami są iPhone 14 Plus i 14 Pro Max.

Dla Apple będą to też dwie najważniejsze nowości. iPhone 14 Plus to nowy model, którego wcześniej nie widziano. iPhone 14 Pro Max to flagowiec, który pokaże wszystko co najlepsze.

Oba urządzenia dostaną duży ekran o przekątnej 6,7 cala, ale będzie to jedyna wspólna cecha. Tak naprawdę będą to dwa różne smartfony. Istnieją co najmniej trzy cechy, które będą odróżniać iPhone’a 14 Plus od iPhone’a 14 Pro Max.

Ulepszony ekran w iPhone 14 Pro Max

Trzy funkcje, których nie będzie w iPhone 14 Plus (ale będą w iPhone 14 Pro Max) ciekawostki roznice miedzy iphone 14 plus a iphone 14 pro max, iPhone 14 Pro Max, iphone 14 plus, czym rozni sie iPhone 14 Plus od iphone 14 pro max  Już za niespełna godzinę Apple zaprezentuje światu nowe iPhone’y. Dla wielu użytkowników i fanów firmy najbardziej oczekiwanymi urządzeniami są iPhone 14 Plus i 14 Pro Max. iphone14pro 1

iPhone 14 Plus prawdopodobnie będzie miał zwykły wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 60 Hz.

iPhone 14 Pro Max otrzyma ekran OLED, ale o częstotliwości 120 Hz. W przeciwieństwie do wyświetlaczy w innych iPhone’ach, nowy ekran będzie mógł obniżyć częstotliwość do 1 Hz, aby oszczędzać energię baterii. Dzięki temu zadziała funkcja Always-on Display.

Do tego iPhone 14 Pro Max nie będzie miał klasycznej “grzywki”. Zamiast tego w górnej części ekranu pojawią się dwa wycięcia na przedni aparat i czujniki Face ID. Niektóre piksele między wycięciami zostaną wyłączone, aby sprawiać wrażenie pojedynczego paska.

Procesor A16

Trzy funkcje, których nie będzie w iPhone 14 Plus (ale będą w iPhone 14 Pro Max) ciekawostki roznice miedzy iphone 14 plus a iphone 14 pro max, iPhone 14 Pro Max, iphone 14 plus, czym rozni sie iPhone 14 Plus od iphone 14 pro max  Już za niespełna godzinę Apple zaprezentuje światu nowe iPhone’y. Dla wielu użytkowników i fanów firmy najbardziej oczekiwanymi urządzeniami są iPhone 14 Plus i 14 Pro Max. A16

W tym roku niektóre iPhone’y po raz pierwszy nie otrzymają nowego procesora. Oczekuje się, że układ A16 znajdzie się tylko w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max.

iPhone 14 i 14 Plus otrzymają ulepszoną wersję procesora A15 Bionic , który będzie miał pięć rdzeni graficznych GPU. W rezultacie wydajność GPU wzrośnie o 25%. Moc procesora i silnika neuronowego pozostaną niezmienione.

Podczas korzystania ze zwykłych aplikacji użytkownicy raczej nie zauważą różnicy w wydajności. Ale na pewno będzie to zauważalne w aplikacjach intensywnie korzystających z zasobów i podczas korzystania z uczenia maszynowego.

Ogromna aktualizacja aparatu w iPhone 14 Pro Max

Trzy funkcje, których nie będzie w iPhone 14 Plus (ale będą w iPhone 14 Pro Max) ciekawostki roznice miedzy iphone 14 plus a iphone 14 pro max, iPhone 14 Pro Max, iphone 14 plus, czym rozni sie iPhone 14 Plus od iphone 14 pro max  Już za niespełna godzinę Apple zaprezentuje światu nowe iPhone’y. Dla wielu użytkowników i fanów firmy najbardziej oczekiwanymi urządzeniami są iPhone 14 Plus i 14 Pro Max. aparat

iPhone 14 i 14 Plus dostaną drobne usprawnienia w aparacie. Najciekawsze funkcje pojawią się w wersjach Pro.

Apple po raz pierwszy wprowadzi aparat 48 MP do iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max. Obecne iPhone’y używają czujnika 12MP. Dzięki nowej optyce iPhone 14 Pro Max będzie mógł kręcić wideo w rozdzielczości 8K.

Firma zaktualizuje również ultraszerokokątny aparat. Przechwytuje więcej światła, poprawiając w ten sposób jakość fotografowania przy słabym oświetleniu. ProRAW do zdjęć i ProRes do filmów będą nadal dostępne tylko w wersjach Pro.

A Wy który model iPhone wybieracie? Dajcie znać w komentarzach!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top