ios16.4

Trzy ukryte funkcje systemu iOS 16.4, które pokochasz

System operacyjny iOS 16.4, który zostanie wydany w tym tygodniu, będzie miał kilka, a dokładnie trzy ukryte funkcje, które natychmiast pokochasz!

Poza nowymi emotikonami i konfiguracją powiadomień push dla aplikacji internetowych, istnieją jeszcze inne, bardziej ukryte funkcje, które są “ukryte” w systemie i być może nie będziesz wiedział jak je uruchomić.

Jedną z takich funkcji jest Izolacja głosu dla połączeń. Funkcja ta pojawiła się w informacjach o wydaniu wersji RC i umożliwia priorytetowe ustawienie Twojego głosu i blokowanie dźwięków z otoczenia podczas rozmowy telefonicznej.

Voice Isolation nie jest już dostępny dla aplikacji FaceTime. Apple twierdzi, że funkcja może być włączona, gdy chcesz, aby Twój głos był wyraźnie słyszalny podczas rozmowy, a inne dźwięki były odfiltrowywane. Aby włączyć tę funkcję, musisz nawiązać lub odebrać połączenie, a następnie otworzyć Centrum sterowania, stuknąć Tryb mikrofonu i wybrać Izolacja głosu. Choć nie będzie tak dobry, jak funkcja redukcji szumów AirPods Pro drugiej generacji, z pewnością będzie pomocna, gdy dzwonisz w hałaśliwym pomieszczeniu.

Kolejną interesującą funkcją w iOS 16.4 jest animacja “podwinięcia” strony Apple Books. W iOS 16 Apple zdecydowało się usunąć zachwycającą animację zwijania podczas przewracania stron w aplikacji Apple Books. Jednak w najnowszej wersji systemu powraca ta funkcja, co na pewno ucieszy miłośników książek.

Gdy przejdziesz do ustawień aplikacji Książki, zobaczysz nową kartę Animacja przewracania strony z trzema opcjami: Przesunięcie, Podwinięcie i Brak. Wybierz opcję Podwinięcia, aby zmienić domyślną animację iOS 16 i sprawić, że Twój iPhone ponownie będzie wyglądał jak mała książka.

Ostatnią ukrytą funkcją w iOS 16.4 jest wykrywanie duplikatów w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud. W iOS 16 wprowadzono nową funkcję, która automatycznie wykrywała duplikaty i umieszczała je we własnym albumie, abyś mógł zdecydować, czy chcesz połączyć je w jeden, aby wyczyścić rolkę z aparatu. Jednak ustawienie to dotyczyło tylko pojedynczych bibliotek, co oznaczało, że nie miało zastosowania do bibliotek udostępnionych zdjęć iCloud. W iOS 16.4 ta funkcja będzie również działać w bibliotekach udostępnionych.

Jak Wam się podobają opisane wyżej nowości? Oczywiście, gdy tylko nowe systemy zostaną wydane od razu damy Wam znać.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top