ios16.4

Trzy ukryte funkcje systemu iOS 16.4, które pokochasz

System operacyjny iOS 16.4, który zostanie wydany w tym tygodniu, będzie miał kilka, a dokładnie trzy ukryte funkcje, które natychmiast pokochasz!

Poza nowymi emotikonami i konfiguracją powiadomień push dla aplikacji internetowych, istnieją jeszcze inne, bardziej ukryte funkcje, które są “ukryte” w systemie i być może nie będziesz wiedział jak je uruchomić.

Jedną z takich funkcji jest Izolacja głosu dla połączeń. Funkcja ta pojawiła się w informacjach o wydaniu wersji RC i umożliwia priorytetowe ustawienie Twojego głosu i blokowanie dźwięków z otoczenia podczas rozmowy telefonicznej.

Voice Isolation nie jest już dostępny dla aplikacji FaceTime. Apple twierdzi, że funkcja może być włączona, gdy chcesz, aby Twój głos był wyraźnie słyszalny podczas rozmowy, a inne dźwięki były odfiltrowywane. Aby włączyć tę funkcję, musisz nawiązać lub odebrać połączenie, a następnie otworzyć Centrum sterowania, stuknąć Tryb mikrofonu i wybrać Izolacja głosu. Choć nie będzie tak dobry, jak funkcja redukcji szumów AirPods Pro drugiej generacji, z pewnością będzie pomocna, gdy dzwonisz w hałaśliwym pomieszczeniu.

Kolejną interesującą funkcją w iOS 16.4 jest animacja “podwinięcia” strony Apple Books. W iOS 16 Apple zdecydowało się usunąć zachwycającą animację zwijania podczas przewracania stron w aplikacji Apple Books. Jednak w najnowszej wersji systemu powraca ta funkcja, co na pewno ucieszy miłośników książek.

Gdy przejdziesz do ustawień aplikacji Książki, zobaczysz nową kartę Animacja przewracania strony z trzema opcjami: Przesunięcie, Podwinięcie i Brak. Wybierz opcję Podwinięcia, aby zmienić domyślną animację iOS 16 i sprawić, że Twój iPhone ponownie będzie wyglądał jak mała książka.

Ostatnią ukrytą funkcją w iOS 16.4 jest wykrywanie duplikatów w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud. W iOS 16 wprowadzono nową funkcję, która automatycznie wykrywała duplikaty i umieszczała je we własnym albumie, abyś mógł zdecydować, czy chcesz połączyć je w jeden, aby wyczyścić rolkę z aparatu. Jednak ustawienie to dotyczyło tylko pojedynczych bibliotek, co oznaczało, że nie miało zastosowania do bibliotek udostępnionych zdjęć iCloud. W iOS 16.4 ta funkcja będzie również działać w bibliotekach udostępnionych.

Jak Wam się podobają opisane wyżej nowości? Oczywiście, gdy tylko nowe systemy zostaną wydane od razu damy Wam znać.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top