czip

TSMC rozpocznie produkcję 2 nm chipów dla Apple w 2025 roku

Firma TSMC ogłosiła, że w 2025 r. rozpocznie produkcję układów scalonych w technologii 2 nm, co pozwoli firmie Apple jeszcze bardziej zwiększyć wydajność iPhone’a i iPada.

Jak donosi Nikkei Asia, firma TSMC oficjalnie ogłosiło, że rozpocznie produkcję układów w technologii 2nm w 2025 roku. Technologia ta będzie oparta na architekturze tranzystorów Nanoshee, oferując znaczną poprawę wydajności i efektywności energetycznej.

Architektura Nanosheet to zupełnie inna infrastruktura niż architektura Finfet stosowana w układach 5nm, obecnie najbardziej zaawansowana na rynku, i wymaga ogromnych inwestycji, aby mogła być dostępna dla klientów takich jak Apple.

TSMC rozpocznie produkcję 2 nm chipów dla Apple w 2025 roku ciekawostki TSMC  Firma TSMC ogłosiła, że w 2025 r. rozpocznie produkcję układów scalonych w technologii 2 nm, co pozwoli firmie Apple jeszcze bardziej zwiększyć wydajność iPhone'a i iPada. tsmc

Tworzenie mniejszych układów scalonych jest bardzo trudne, ponieważ TSMC musi zmieścić więcej tranzystorów w małych procesorach. Dzięki tym innowacjom TSMC pomoże firmie Apple zaoszczędzić miejsce na inne komponenty i większe baterie.

W 2023 r. spodziewany jest pierwszy 3-nanometrowy układ firmy Apple wyprodukowany przez TSMC, który mógłby zadebiutować w komputerach Mac, a następnie trafić także do iPhone’ów i iPadów. Jeśli chodzi o pierwsze procesory 2-nanometrowe, oczekuje się, że zadebiutują one najpierw w iPhone’ach, a następnie w iPadach i komputerach Mac.

Obecnie układy A15 Bionic i M2 firmy Apple wykorzystują 5-nanometrową architekturę TSMC.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top