TSMC

TSMC zarabia coraz więcej dzięki partnerstwu z Apple

Producent procesorów, firma TSMC, uzyskała już jedną czwartą swoich przychodów bezpośrednio od firmy Apple, a  zamówienia na układy Ax i Apple Silicon są cały czas zwiększane.

Dostawca Apple, firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, odnotowała lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe pomimo globalnego niedoboru układów scalonych. Firma ostrzegła również inwestorów przed spadkiem popytu, ale nowe szacunki dotyczące łańcucha dostaw mówią, że TSMC odnotuje 23,36% wzrost przychodów z Apple.

TSMC zarabia coraz więcej dzięki partnerstwu z Apple ciekawostki TSMC, Apple  Producent procesorów, firma TSMC, uzyskała już jedną czwartą swoich przychodów bezpośrednio od firmy Apple, a  zamówienia na układy Ax i Apple Silicon są cały czas zwiększane. tsmc
TSMC

Szacuje się, że w 2022 roku TSMC zarobi dzięki Apple 17,06 miliarda dolarów, co oznacza wzrost z 13,83 miliarda dolarów w 2021 roku. Wszystko to jest wynikiem nowych zamówień od firmy Apple związanych ze wszystkimi nadchodzącymi urządzeniami, które pojawią się także w 2022 roku.

Przypomnijmy, że TSMC ma rozpocząć dostawy procesorów nowej generacji dla iPhone 15 w czerwcu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry