Twitter

Twitter integruje się ze światem kryptowalut

W piątek Twitter i Stripe ogłosiły wprowadzenie wypłat kryptowalut dla Stripe Connect. „Wybrana grupa twórców” Twittera wkrótce będzie mogła zarabiać na platformie w postaci stablecoina USD Coin (USDC), podały obie firmy. 

Według firmowego wpisu na blogu Stripe rozważa rozszerzenie zasięgu swojego programu płatności międzynarodowych o zasoby cyfrowe.

Twitter integruje się ze światem kryptowalut ciekawostki Twitter, kryptowaluta  W piątek Twitter i Stripe ogłosiły wprowadzenie wypłat kryptowalut dla Stripe Connect. „Wybrana grupa twórców” Twittera wkrótce będzie mogła zarabiać na platformie w postaci stablecoina USD Coin (USDC), podały obie firmy.  twitter

Biorąc pod uwagę, że Stripe Connect jest scentralizowaną platformą kryptograficzną, twórcy treści i freelancerzy będą musieli najpierw przejść weryfikację KYC  następnie będą mogli zarządzać danymi swojego konta, śledzić dochody w czasie rzeczywistym i nadchodzące płatności w swoich portfelach kryptograficznych. Do końca roku Twitter i Stripe planują rozszerzyć program na ponad 120 krajów. Jeśli chodzi o rozwój, Esther Crawford, szefowa produktu Twitter dla twórców, skomentowała:

„Twitter to miejsce, do którego ludzie chodzą, aby porozmawiać o tym, co się dzieje. Chcemy pomóc wpływowym zarabiać na kryptowalutach i przenieść komunikację z publicznością na wyższy poziom”.

Przedstawiciele Stripe uzasadniają swój wybór na blockchainie Polygon, przytaczając następujące argumenty:

  • szybkie transakcje
  • niskie prowizje
  • integracja z Ethereum
  • kompatybilny z ogromną liczbą portfeli

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 r. sieć społecznościowa Twitter uruchomiła funkcję nagradzania bitcoinów dla autorów platformy za pośrednictwem Lightning Network.

W momencie premiery funkcja obsługiwała tylko portfel Strike. Przedstawiciele sieci społecznościowej poinformowali, że inne portfele podlegające i nieobjęte ochroną będą dostępne później – Blue Wallet, Muun, Breez i Zap.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top