HomePod

Twój Apple HomePod może być wart fortunę…

Pierwszy głośnik HomePod wydany przez firmę Apple, który został już wycofany z produkcji, może być wart więcej, niż zapłacili za niego użytkownicy.

Kilka zestawów HomePod zostało sprzedanych w serwisie eBay za ponad dwukrotność pierwotnej ceny, która wynosiła 299 USD. Jak być może wiesz, model ten nigdy nie dotarł do Polski, ale kilku polskim (w tym i nam) użytkownikom udało się go kupić lata temu bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych na eBayu lub podobnych platformach.

Apple HomePod

Twój Apple HomePod może być wart fortunę... ciekawostki HomePod, Apple HomePod  Pierwszy głośnik HomePod wydany przez firmę Apple, który został już wycofany z produkcji, może być wart więcej, niż zapłacili za niego użytkownicy. HomePod mini
Apple HomePod.

Firma Apple zaprezentowała swój pierwszy głośnik HomePod w 2018 roku, opisując go jako rewolucyjny głośnik bezprzewodowy współpracujący z AirPlay i Siri. Jednak jego wysoka cena w porównaniu z konkurencją i ograniczenia funkcji Siri spowolniły jego sprzedaż, mimo ponadprzeciętnej jakości dźwięku. Nic dziwnego, że model ten nigdy nie trafił do Polski i na kilka innych rynków zarówno w Europie, jak i w Azji.

Pomimo początkowego braku sukcesu, oryginalny głośnik HomePod wydaje się na nowo odżywać w serwisie eBay, gdzie kolekcjonerzy i inni entuzjaści są gotowi zapłacić za niego nawet 700 dolarów. Oczywiście cena różni się w zależności od stanu głośnika, ale w przypadku nieotwartego pudełka można osiągnąć takie wartości. Przeciętnie używane HomePody są sprzedawane w serwisie eBay nawet za 350 USD, czyli więcej niż wynosi ich pierwotna cena.

Obecnie Apple sprzedaje tylko model mini. A Wy, czy “oszalelibyście” na punkcie pierwszego HomePoda?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top