Twój iPhone się nagle wyłączył? Być może w tej chwili wyciekają z niego Twoje dane ciekawostki   W sieci pojawiły się informacje o nowej metodzie kradzieży danych z iPhone'a. Sposób został opisany w azjatyckim wydaniu MyDrivers w odniesieniu do ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. logo 1300x700

Twój iPhone się nagle wyłączył? Być może w tej chwili wyciekają z niego Twoje dane

W sieci pojawiły się informacje o nowej metodzie kradzieży danych z iPhone’a. Sposób został opisany w azjatyckim wydaniu MyDrivers w odniesieniu do ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

Sztuczka została wykryta przez pracowników firmy ZecOps, która specjalizuje się w badaniu i zapobieganiu cyberprzestępcom i hakerom. Zdaniem ekspertów istota nowej metody jest następująca: szkodliwe oprogramowanie symuluje ponowne uruchomienie iPhone’a i przywrócenie ustawień fabrycznych, a w tym momencie wykrada z niego dane osobowe.

Jak to jest możliwe?

ZecOps powiedział, że główną sztuczką tej metody jest to, że złośliwe oprogramowanie o nazwie NoReboot tylko symuluje ponowne uruchomienie urządzenia. Użytkownik widzi realistyczną animację, ale w rzeczywistości iPhone pozostaje włączony, może odbierać połączenia i wiadomości i ogólnie zachowuje swoją funkcjonalność.

Twój iPhone się nagle wyłączył? Być może w tej chwili wyciekają z niego Twoje dane ciekawostki   W sieci pojawiły się informacje o nowej metodzie kradzieży danych z iPhone'a. Sposób został opisany w azjatyckim wydaniu MyDrivers w odniesieniu do ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. logo1

Jednak wszystko to jest ukryte przed oczami użytkownika, więc trojan może “opanować” urządzenie podczas fałszywego restartu. Jednocześnie wyłączane są wszystkie powiadomienia dźwiękowe i wibracje. Wydaje się, że w tym stanie oprogramowanie może uzyskać dostęp do mikrofonu, kamery, powiadomień i innych danych bez ostrzeżenia użytkownika.

Według ekspertów NoReboot jest „wstrzykiwany” do trzech procesów systemowych w tle, które odpowiadają za ponowne uruchomienie urządzenia: InCallService, SpringBoard i backboardd. ZecOps nie podał dalszych szczegółów – prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Firma twierdzi, że problemu nie da się rozwiązać i będzie dotyczył każdego iPhone’a z dowolną wersją iOS.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top