prywatnosc

Twoje dane w Apple: Jak je poznać i jak ściągnąć?

Jeśli jesteś użytkownikiem produktów Apple i zastanawiasz się, jakie dane firma przechowuje na Twój temat, to powinieneś wiedzieć, że masz do tego pełne prawo.

W dzisiejszych czasach ochrona prywatności staje się coraz ważniejsza, a Apple od lat stara się dbać o prywatność swoich użytkowników. W tym celu firma udostępnia łatwy sposób na uzyskanie kopii danych, które przechowuje na Twoim koncie. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak możesz dowiedzieć się, jakie dane Apple przechowuje na Twój temat i jak je pobrać.

Apple udostępnia swoim użytkownikom dedykowaną stronę internetową – apple.com/privacy. To właśnie na tej stronie możesz dowiedzieć się, jakie dane firma przechowuje na Twój temat. Na stronie tej znajdziesz również informacje na temat zasad, jakie firma stosuje w odniesieniu do prywatności użytkowników.

Jakie kategorie danych mogę pobrać?

Twoje dane w Apple: Jak je poznać i jak ściągnąć? poradniki, ciekawostki prywatnosc, jakie dane przechowuje apple na mój temat, jak mob rac moje dane z apple, Apple  Jeśli jesteś użytkownikiem produktów Apple i zastanawiasz się, jakie dane firma przechowuje na Twój temat, to powinieneś wiedzieć, że masz do tego pełne prawo. dane5

Jeśli zajrzysz na tę stronę w witrynie Apple, zobaczysz, że firma dokłada wszelkich starań, aby edukować opinię publiczną o tym, jakie dane przeciętny użytkownika udostępnia i jak Apple stara się chronić każdą osobę. Oczywiście wszystkie usługi cyfrowe muszą gromadzić pewną ilość danych, takich jak podstawowe informacje kontaktowe, aby zachować profil użytkownika do celów prawnych. Jeśli udzielisz pozwolenia firmie Apple lub jakiejkolwiek innej aplikacji powiązanej z Apple, może ona rejestrować dodatkowe dane, takie jak historia lokalizacji, informacje o stanie zdrowia i inne. Część danych Apple wykorzystuje do lepszej personalizacji reklam – np. w App Store. Jeśli interesuje Cię, jakie dane Apple przechowuje w związku z Twoim Apple ID, możesz poprosić o ich kopię.

Jak uzyskać kopię swoich danych?

Twoje dane w Apple: Jak je poznać i jak ściągnąć? poradniki, ciekawostki prywatnosc, jakie dane przechowuje apple na mój temat, jak mob rac moje dane z apple, Apple  Jeśli jesteś użytkownikiem produktów Apple i zastanawiasz się, jakie dane firma przechowuje na Twój temat, to powinieneś wiedzieć, że masz do tego pełne prawo. dane3

Aby uzyskać kopię swoich danych, należy wykonać następujące kroki:

  • Wejdź na stronę privacy.apple.com.
  • Kliknij lub stuknij Uzyskaj kopię swoich danych. Możesz to zrobić w sekcji “Twoja prywatność”, która znajduje się na samej górze strony.
  • Na następnej stronie wybierz kategorie danych, które chcesz pobrać. Kliknij lub dotknij kategorię, aby ją wybrać.
  • Kliknij lub dotknij przycisk “Kontynuuj”.
  • Wybierz maksymalny rozmiar pliku.
  • Teraz otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, że Twoje żądanie zostało złożone. Proces pobierania danych może zająć kilka dni roboczych.

Kolejne podajniki już niebawem.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top