pokemon

Twórca Pokémon Go pokazał przyszłość gier

Firma Niantic stworzyła i przetestowała gamingowy zestaw słuchawkowy, który pozwala widzieć i wchodzić w interakcje z wirtualnymi obiektami w dowolnym momencie, nawet gdy gracz po prostu spaceruje na zewnątrz.

Amerykańska firma opracowuje okulary z efektami AR. Bazuje on na nowym układzie Qualcomm o nazwie Snapdragon AR2 Gen 1. Procesor ten został zaprojektowany specjalnie dla kolejnej generacji zestawów słuchawkowych do rozszerzonej rzeczywistości, pisze The Verge.

Potężny układ wewnątrz urządzenia może pochwalić się 2,5-krotnie zwiększoną wydajnością sztucznej inteligencji przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii o 50% w porównaniu do swojego odpowiednika XR2 Gen 1. Nowość jest w stanie dzielić obciążenie obliczeniowe pomiędzy parę różnych procesorów wewnątrz samych okularów, a także komputer lub smartfon połączony z gadżetem wearable bezprzewodowo.

Opóźnienie pomiędzy słuchawkami a urządzeniem głównym wynosi mniej niż 2 ms – wszystko dzięki obsłudze nowego standardu Wi-Fi 7. Za same wirtualne efekty odpowiada Lightship Visual Positioning System (VPS) firmy Niantic. Zobacz, jak niezwykły staje się otaczający Cię świat dzięki tym inteligentnym okularom:

Źródło nie podaje, kiedy potężny gamingowy headset będzie dostępny dla zwykłych użytkowników i jaka będzie jego cena. Wiadomo tylko, że nie powinniśmy czekać na ten cud przed 2023 rokiem.

Przypomnijmy, Niantic – to amerykański twórca oprogramowania. Firma jest najbardziej znana z gier w rozszerzonej rzeczywistości na urządzenia mobilne. Do jej najpopularniejszych projektów należą Ingress i Pokémon Go.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top