sequoa 1

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1

Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta.

Niektóre z nich pojawią się dopiero w późniejszych aktualizacjach, co oznacza, że użytkownicy będą musieli jeszcze poczekać, aby móc w pełni skorzystać z nowych możliwości. Przyjrzyjmy się dokładniej, które z zapowiedzianych funkcji nie są jeszcze dostępne i kiedy możemy się ich spodziewać.

Apple Intelligence

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1 ciekawostki wiadomości RCS, VisionOS 2, safari, nowa aplikacja Mail, macOS 15, iPadOS 18, iOS 18, beta wersja iOS, Apple Vision Pro, Apple Intelligence, Aktualizacje Apple  Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta. Apple 1

Jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji jest Apple Intelligence – system, który ma poprawić codzienne użytkowanie urządzeń Apple dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Niestety, ta funkcja nie jest jeszcze dostępna w pierwszej wersji beta iOS 18. Apple zapowiedziało, że Apple Intelligence pojawi się dopiero jesienią, w kolejnych wersjach beta. Oczekiwania są wysokie, ponieważ system ten ma znacząco usprawnić działanie wielu aplikacji i poprawić ogólne doświadczenie użytkowników.

Obsługa RCS

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1 ciekawostki wiadomości RCS, VisionOS 2, safari, nowa aplikacja Mail, macOS 15, iPadOS 18, iOS 18, beta wersja iOS, Apple Vision Pro, Apple Intelligence, Aktualizacje Apple  Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta. message

Obsługa wiadomości RCS (Rich Communication Services) to kolejna funkcja, która nie pojawiła się w pierwszej wersji beta iOS 18. RCS ma umożliwić przesyłanie wiadomości z bogatymi treściami multimedialnymi i oferować wiele funkcji komunikacyjnych, takich jak wysyłanie zdjęć, filmów oraz tworzenie czatów grupowych. Funkcja ta ma zbliżyć użytkowników iOS i Androida, oferując im podobne doświadczenia komunikacyjne.

Apple ogłosiło, że obsługa RCS zostanie wprowadzona w jednej z przyszłych aktualizacji iOS 18.

Nowa aplikacja Mail

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1 ciekawostki wiadomości RCS, VisionOS 2, safari, nowa aplikacja Mail, macOS 15, iPadOS 18, iOS 18, beta wersja iOS, Apple Vision Pro, Apple Intelligence, Aktualizacje Apple  Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta. mail

Nowa aplikacja Mail w iOS 18 miała wprowadzić zaawansowane filtry i kategorie do zarządzania skrzynką odbiorczą. Niestety, ta funkcja również nie jest jeszcze dostępna w pierwszej wersji beta. Apple poinformowało, że nowa aplikacja Mail pojawi się „jeszcze w tym roku”, co sugeruje, że użytkownicy mogą spodziewać się jej w jednej z kolejnych aktualizacji, prawdopodobnie do końca roku.

Safari

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1 ciekawostki wiadomości RCS, VisionOS 2, safari, nowa aplikacja Mail, macOS 15, iPadOS 18, iOS 18, beta wersja iOS, Apple Vision Pro, Apple Intelligence, Aktualizacje Apple  Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta. notatki

Przeglądarka Safari miała otrzymać kilka nowych funkcji, które także nie są dostępne w pierwszej wersji beta. Jedną z nich jest funkcja Podświetlenia, która ma pomagać użytkownikom w identyfikacji najważniejszych informacji na stronie internetowej. Brakuje również nowego Czytnika zintegrowanego z przeglądarką, który miał ułatwić czytanie długich artykułów i treści online.

Funkcje te nie są dostępne zarówno w iOS 18, jak i w macOS 15 beta 1. Dodatkowo, w macOS 15 brakuje także nowej integracji iPhone’a i komputera Mac, nazwanej iPhone Mirroring, która miała umożliwić płynne przenoszenie treści i aplikacji między tymi urządzeniami.

VisionOS 2 i Apple Vision Pro

Tych zapowiedzianych nowości brakuje w macOS 15 i iOS 18 beta 1 ciekawostki wiadomości RCS, VisionOS 2, safari, nowa aplikacja Mail, macOS 15, iPadOS 18, iOS 18, beta wersja iOS, Apple Vision Pro, Apple Intelligence, Aktualizacje Apple  Apple zaprezentowało wiele nowości w systemach iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15, jednak nie wszystkie funkcje są dostępne w pierwszej wersji beta. visionos2

W kontekście Apple Vision Pro, system VisionOS 2 beta 1 również nie wspiera jeszcze wszystkich zapowiedzianych funkcji. Jednym z brakujących elementów jest Panoramic Mac Virtual Display, który ma umożliwić użytkownikom korzystanie z wirtualnych ekranów odpowiadających dwóm monitorom 4K w środowisku Vision Pro. Ta funkcja ma potencjał znacznie zwiększyć produktywność użytkowników, jednak na jej wprowadzenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak widzicie choć pierwsze wersje beta iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS 15 przyniosły wiele usprawnień i nowych funkcji, to nie wszystkie zapowiedziane nowości są już dostępne do testów. Kolejne nowości zapewne pojawiać się będą w kolejnych wersjach systemów. O wszystkich zmianach będziemy was informować!

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 179

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top