lightning

UE gotowa do sfinalizowania prawa, które zmusi Apple do przejścia z Lightning na USB-C

Europejscy prawodawcy spotkają się 7 czerwca, aby sfinalizować porozumienie w sprawie zobowiązania producentów urządzeń mobilnych do stosowania złącza USB-C do ładowania.

Od pewnego czasu Unia Europejska rozważa zmuszenie producentów do ujednolicenia sposobu korzystania z portu ładowania w smartfonach i urządzeniach przenośnych. Jeśli ustawa zostanie sfinalizowana 7 czerwca, firma Apple może zostać zobowiązana do wypuszczenia iPhone’a z portem USB-C już w 2023 roku, co potwierdzają inne plotki.

UE gotowa do sfinalizowania prawa, które zmusi Apple do przejścia z Lightning na USB-C ciekawostki USB-C, unia europejska, UE, iPhone  Europejscy prawodawcy spotkają się 7 czerwca, aby sfinalizować porozumienie w sprawie zobowiązania producentów urządzeń mobilnych do stosowania złącza USB-C do ładowania. iPhone USB C

Firma Apple zawsze krytykowała takie rozwiązanie, twierdząc, że taki wymóg będzie jedynie hamował innowacje. Mimo tych słów firma Apple stosuje już złącze USB-C w wielu iPadach, a większość użytkowników ucieszyłaby się, gdyby ta innowacja znalazła się także w iPhone’ach.

Ustawa o uniwersalnym porcie ładowania miałaby zastosowanie do smartfonów, tabletów i słuchawek. Urządzenia, które ładują się wyłącznie bezprzewodowo, takie jak Apple Watch, będą zwolnione z tego obowiązku.

Dalsze szczegóły regulacyjne zostaną prawdopodobnie podane do wiadomości 7 czerwca, ale prawdopodobnie obowiązek ten wejdzie w życie dopiero w latach 2023-2024. Tak czy inaczej, firma Apple może być gotowa na wprowadzenie iPhone’a 15.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry