applepay

UE oskarża Apple o blokowanie dostępu do NFC w iPhone

Financial Times donosi, że firma Apple zostanie objęta nowymi zarzutami antykonkurencyjnymi ze strony Unii Europejskiej, które prawdopodobnie zostaną formalnie ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Firma Apple zostanie oskarżona o nieuczciwe zmonopolizowanie systemu płatności mobilnych w telefonie iPhone, promowanie usługi Apple Pay i ograniczanie innym usługom takiego samego dostępu do sprzętu NFC w telefonie iPhone.

W październiku pojawiły się informacje o zbliżającej się skardze dotyczącej dostępu do NFC w iPhone, związanego z systemami płatności mobilnych.

UE oskarża Apple o blokowanie dostępu do NFC w iPhone ciekawostki NFC, iPhone, apple oskarzone  Financial Times donosi, że firma Apple zostanie objęta nowymi zarzutami antykonkurencyjnymi ze strony Unii Europejskiej, które prawdopodobnie zostaną formalnie ogłoszone w przyszłym tygodniu. terminal1

Obecnie tylko Apple Pay może korzystać z układu NFC do bezproblemowego dokonywania płatności zbliżeniowych w sklepach detalicznych, gdzie wystarczy przytrzymać iPhone’a w pobliżu terminala, aby zainicjować transakcję zbliżeniową.

Ograniczenie dostępu do chipu NFC sprawia, że takie usługi jak PayPal, Venmo, banki i inni dostawcy usług finansowych nie są w stanie zapewnić użytkownikom iPhone’ów funkcjonalności zbliżonej do Apple Pay. Firma Apple już wcześniej informowała, że pełny dostęp do układu NFC jest ograniczony, aby chronić klientów przed nadużyciami lub naruszeniem prywatności.

Nowa skarga UE została złożona w momencie, gdy firma Apple staje w obliczu rosnącej presji, aby otworzyć iPhone’a na sklepy z aplikacjami innych firm i ewentualnie uczynić z iMessage wieloplatformową usługę komunikacyjną.

Co sądzisz o tych ograniczeniach?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top