Apple M3

Ujawniono szczegóły dotyczące procesora Apple M3

Zespół inżynierów Apple opracował już nowy procesor o nazwie Apple M3, który zostanie wykorzystany w najnowszych komputerach i laptopach firmy.

Właśnie w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące wydajności tego układu. Dane opublikował Vadim Yuryev z kanału YouTube Max Tech na swoim koncie na Twitterze.

Wydajność, test procesora Apple M3

Ujawniono szczegóły dotyczące procesora Apple M3 ciekawostki wydajność, wielowątkowość, TSMC, test Apple M3, technologia, rdzenie, procesor, prędkość, M3, laptop, Komputer, GeekBench, benchmark, architektura, AppleM2, Apple  Zespół inżynierów Apple opracował już nowy procesor o nazwie Apple M3, który zostanie wykorzystany w najnowszych komputerach i laptopach firmy. MacBookAir

Według informacji podanych przez Yuryeva, Apple M3 osiągnął wynik 3472 punktów w trybie jednowątkowym i 13676 punktów w trybie wielowątkowym podczas testów przeprowadzonych w benchmarku Geekbench 6. W porównaniu z obecnym najlepszym procesorem 12-rdzeniowym M2 Max, M3 jest nieco słabszy o 6% w trybie jednowątkowym, ale jednocześnie o 24% szybszy w trybie wielowątkowym. Warto zwrócić uwagę, że w trybie jednowątkowym Apple M3 osiągnął taką samą wydajność jak M2 Pro, a w trybie wielowątkowym wykazał 12-procentowy wzrost prędkości na wszystkich rdzeniach.

Nie ma jeszcze wiarygodnych informacji na temat architektury zastosowanej w procesorze, więc nie wiadomo, ile posiada rdzeni i jakie są ich parametry. Można jednak przypuszczać, że Apple M3 jest produkowany przy użyciu zaawansowanej technologii procesowej 3 nm w fabryce TSMC. Dzięki temu nie będzie wymagał poważniejszego chłodzenia w porównaniu do układów z rodziny M2, które bazują na technologii 5 nm.

Wydajność Apple M3 jest obiecująca i może być znacznie lepsza niż jego poprzednika, co pozwoli na jeszcze płynniejsze działanie urządzeń Apple. Dla użytkowników, którzy wymagają dużych mocy obliczeniowych, takich jak profesjonaliści czy gracze, Apple M3 może być bardzo atrakcyjnym wyborem. Jednak na tym etapie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy procesor pojawi się na rynku i w jakich urządzeniach będzie go można znaleźć.

Warto jednak zwrócić uwagę, że procesor to nie jedyna nowość, którą przygotowuje Apple. Firma ciągle pracuje nad udoskonaleniem swoich produktów i wprowadzaniem na rynek kolejnych innowacji, które mają zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia z korzystania z urządzeń marki Apple.

I co Wy na to?

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top