Układ scalony Apple A9 produkcji TSMC zapewnia dłuższą żywotność baterii polecane, ciekawostki procesor, jaki mam procesor w iPhone 6s, jak sprawdzić jaki mam procesor w iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple, A9  Pod koniec ubiegłego miesiąca okazało się, że 64 - bitowy układ scalony Apple A9 ma dwóch producentów. Jednym z nich jest Samsung (mniejszy rozmiar), a drugim jest TSMC (większy), poza tym okazuje się, że ten drugi pracuje dłużej na jednym ładowaniu. A9 1300x700

Układ scalony Apple A9 produkcji TSMC zapewnia dłuższą żywotność baterii

Pod koniec ubiegłego miesiąca okazało się, że 64 – bitowy układ scalony Apple A9 ma dwóch producentów. Jednym z nich jest Samsung (mniejszy rozmiar), a drugim jest TSMC (większy), poza tym okazuje się, że ten drugi pracuje dłużej na jednym ładowaniu.

Jeden z programistów zamieścił w sieci sposób rozpoznania układu scalonego, który siedzi w iPhonie 6s i 6s Plus, choć rozmiar wcale nie oznacza dokładnego podziału układów scalonych. Dodatkowo pojawiły się informacje o różnicach w wydajności obu układów, jednakże to żaden problem dla większości użytkowników.

Z mojego punktu widzenia najważniejsza jest żywotność baterii, poza tym iOS 9 jest tak skonstruowany, że trudno będzie zauważyć znaczące różnice w wydajności. Początkowo testy wykonał portal Engadget, a w jego ślad poszło Macrumors i Reddit. Wygląda na to, że układ scalony TSMC ma dłuższą żywotność baterii.

Układ scalony Apple A9 produkcji TSMC zapewnia dłuższą żywotność baterii polecane, ciekawostki procesor, jaki mam procesor w iPhone 6s, jak sprawdzić jaki mam procesor w iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple, A9  Pod koniec ubiegłego miesiąca okazało się, że 64 - bitowy układ scalony Apple A9 ma dwóch producentów. Jednym z nich jest Samsung (mniejszy rozmiar), a drugim jest TSMC (większy), poza tym okazuje się, że ten drugi pracuje dłużej na jednym ładowaniu. iPhone 6s battery test2 576x1024 394x700

Z badań wynika, że różnica w żywotności baterii między układem scalonym Samsunga, a TSMC wynosi prawie 2 godziny. Badania wykonał jeden z użytkowników Reddita za pomocą programu Geekbench, zrzuty ekranowe jasno pokazują, że A9 (TSMC) wytrzymuje prawie 2 godziny dłużej od Samsunga.

Uruchomiłem test parę razy, a wyniki były zgodne. Zawsze otrzymywałem 2 godziny więcej niż w przypadku sprzętu z układem scalonym Samsunga. Obydwa smartfony były takie same, wliczając w to kopię zapasową i ustawienia. Konfigurowałem je również jako nowe i wyniki były podobne.

Układ scalony Apple A9 produkcji TSMC zapewnia dłuższą żywotność baterii polecane, ciekawostki procesor, jaki mam procesor w iPhone 6s, jak sprawdzić jaki mam procesor w iPhone 6s, iPhone 6s Plus, Apple, A9  Pod koniec ubiegłego miesiąca okazało się, że 64 - bitowy układ scalony Apple A9 ma dwóch producentów. Jednym z nich jest Samsung (mniejszy rozmiar), a drugim jest TSMC (większy), poza tym okazuje się, że ten drugi pracuje dłużej na jednym ładowaniu. iPhone 6s battery life1 576x1024 394x700

Prawie 2 godziny dłuższej pracy na jednym ładowaniu to interesujący wynik, jeżeli badania wskazują ogólny konsensus. Warto zauważyć, że dane w ogóle się nie różnią.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top