OneTech07.04.2019
Ukochane przez wielu złącze Apple MagSafe może powrócić?

W 2016 r. Apple wprowadziło nową generację MacBooka Pro. Laptopy były bardzo kontrowersyjne: straciliśmy zwykłe porty USB typu A, klawiatury stały się mniej niezawodne. Ale to nie wszystko. Zaktualizowany MacBook Pro utracił także ulubione złącze magnetyczne MagSafe.

Innowacyjne złącze MagSafe zostało wprowadzone w 2006 roku. W tym czasie technologia wyglądała bardzo obiecująco. Inżynierowie opracowali specjalne mocowanie magnetyczne. Istota rozwoju była bardzo prosta – jeśli użytkownik przypadkowo dotknął kabla, został bezpiecznie odłączony, uniemożliwiając upadek laptopa. Początkowo złącze pojawiło się w MacBooku Pro, a następnie technologia trafiła do MacBooka Air.

Wszystko zmieniło się w 2016 roku – wtedy Apple ostatecznie położyło kres MagSafe. Ale istnieje szansa, że złącze magnetyczne może powrócić. Wskazuje na to nowy zarejestrowany patent firmy.

Zgodnie z dokumentem inżynierowie Apple opracowali magnetyczne złącze z końcówką USB-C.

Patent stwierdza, że ​​kabel będzie w stanie tak jak ten poprzedni bezpiecznie się rozłączyć w pewnych warunkach.

Warto zauważyć, że Apple nie planuje ograniczać korzystania z nowych technologii, więc możliwe jest,  że ​​rozwiązanie to może być wykorzystywane także w smartfonach, inteligentnych zegarkach, tabletach no i w  komputerach. Być może już w najbliższej przyszłości będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne złącze magnetyczne również w iPhone?

Co o tym myślicie?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl