Ukraiński haker, który ukradł plany MacBook Pro z M1 Max aresztowany ciekawostki ukrainski haker, MacBook Pro  Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o aresztowaniu ukraińskiego Jarosława Wasinskiego, który tej wiosny wraz z hakerami REvil włamał się do dostawcy Apple i ukradł plany nowego MacBooka Pro. macbookpro 1 1300x700

Ukraiński haker, który ukradł plany MacBook Pro z M1 Max aresztowany

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o aresztowaniu ukraińskiego Jarosława Wasinskiego, który tej wiosny wraz z hakerami REvil włamał się do dostawcy Apple i ukradł plany nowego MacBook Pro.

W kwietniu REvil włamał się do Quanty, jednego z kluczowych partnerów Apple. Hakerzy znaleźli plany MacBooka Pro z chipami M1 Pro i M1 Max, które Apple zaprezentowało jesienią. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że firma zwróci porty do laptopów i zwiększy rozmiar ekranów.

Firma REvil zażądała od Apple 50 milionów dolarów za pozostałe projekty niewydanych produktów. Kilka dni później REvil usunął ze swojej strony wszystkie dokumenty i roszczenia związane z Apple.

Ukraiński haker, który ukradł plany MacBook Pro z M1 Max aresztowany ciekawostki ukrainski haker, MacBook Pro  Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o aresztowaniu ukraińskiego Jarosława Wasinskiego, który tej wiosny wraz z hakerami REvil włamał się do dostawcy Apple i ukradł plany nowego MacBooka Pro. macbook5

W lipcu hakerzy włamali się do korporacyjnej firmy produkującej oprogramowanie Kaseya. Aby to zrobić, użyli wirusów ransomware. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że Wasinsky był zamieszany w atak na Kaseya.

Wasinsky został aresztowany w Polsce. Obecnie oczekuje na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi mu do 115 lat więzienia.

FBI ogłosiło również poszukiwane przez drugiego członka REvil Rosjan Jewgienija Polaninę. Oskarżany jest o nielegalne pozyskanie 13 mln dolarów w wyniku ponad 3 tys. ataków hakerskich na komputery amerykańskich firm. W Stanach Zjednoczonych grozi mu do 145 lat więzienia.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry