latarka

Ukryte funkcje latarki iPhone, których być może nie znasz

Latarka w systemie operacyjnym iOS pojawiła się w 2013 roku. Dziś przedstawimy ukryte funkcje latarki iPhone, o których być może nie słyszałeś!

Przed 2013 rokiem użytkownicy iPhone’ów musieli pobierać specjalne aplikacje z App Store, takie jak Flashlight czy iTorch, aby korzystać z flesza swojego telefonu jako latarki. Na szczęście na przestrzeni ostatnich 10 lat, Apple wprowadziło jednak szereg udoskonaleń i dodatkowych funkcji związanych z latarką, które mogą być dla wielu użytkowników nieznane.

Dziś omówimy najciekawsze z nich – te o których być może nawet nie wiedziałeś.

Ukryte funkcje latarki iPhone

Ukryte funkcje latarki iPhone, których być może nie znasz poradniki, ciekawostki wyłączanie z ekranu blokady, ukryte funkcje, tryb cichy, System operacyjny, sterowanie głosowe, Siri, regulacja jasności, odnajdowanie telefonu, migająca lampa błyskowa, Latarka, iPhone, iOS, funkcje, Apple, Alert  Latarka w systemie operacyjnym iOS pojawiła się w 2013 roku. Dziś przedstawimy ukryte funkcje latarki iPhone, o których być może nie słyszałeś! iPhone14Pro 3

Pierwszą o której prawdopodobnie nikt z was nie wiedział, jest możliwość szybkiego wyłączenia latarki z ekranu blokady. Aby to zrobić, wystarczy delikatnie przesunąć ekran w lewo o około pół centymetra (tak jak byście chcieli włączyć aplikację Aparat).

Ta metoda może okazać się wyjątkowo przydatna, gdy trzymamy telefon w taki sposób, że niewygodne jest dotarcie do przycisku latarki lub gdy potrzebujemy błyskawicznie wyłączyć światło.

Kolejną interesującą funkcją jest regulacja poziomu jasności latarki. Aby skorzystać z tej funkcji, musimy wejść do Centrum Sterowania, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu, a następnie nacisnąć i przytrzymać ikonę latarki.

System zapamięta ustawioną jasność, więc przy następnym użyciu latarki, poziom jasności będzie identyczny.

Zegarek Apple Watch może również pomóc w odnalezieniu naszego iPhone’a za pomocą lampy błyskowej. Wystarczy przesunąć tarczę zegarka do góry, a w Centrum Sterowania nacisnąć i przytrzymać ikonę smartfona. Oprócz sygnału dźwiękowego, uruchomiona zostanie migająca lampa błyskowa, co znacznie ułatwi odnalezienie telefonu w ciemności.

Jeżeli często korzystamy z trybu cichego, ale obawiamy się, że przegapimy ważne powiadomienie, mamy możliwość ustawienia migającej lampy błyskowej jako alert.

Aby to zrobić, należy przejść do Ustawienia – Dostępność – Dźwięk/wizualne włączyć opcję Flash dla alertów.

Ostatnią z opisywanych funkcji jest możliwość sterowania latarką za pomocą komend głosowych. Dla fanów Harry’ego Pottera, asystentka Siri zareaguje na zaklęcia “Lumos” (do włączenia światła) i “Nox” (do jego wyłączenia).

Choć te funkcje mogą wydawać się niewielkimi dodatkami do systemu operacyjnego, to jednak znacznie zwiększają komfort użytkowania latarki. Kiedy jesteś w ciemności i potrzebujesz szybkiego dostępu do światła, lub gdy próbujesz znaleźć telefon w ciemnym pomieszczeniu, te dodatkowe funkcje stają się nieocenione. Apple wciąż stara się poprawić swoje systemy operacyjne, wprowadzając nowe funkcje i ulepszając istniejące, a funkcje latarki są doskonałym przykładem takiego podejścia.

Choć latarka w telefonie może wydawać się prostym narzędziem, jej zaawansowane funkcje czynią z niej nie tylko źródło światła, ale również narzędzie, które może pomóc nam w codziennym życiu. Możliwość regulacji jasności, szybkiego wyłączania latarki z ekranu blokady, czy korzystania z lampy błyskowej do odnalezienia telefonu to tylko niektóre z funkcji, które mogą okazać się niezwykle przydatne.

System operacyjny iOS od Apple oferuje wiele innych ukrytych funkcji, które warto poznać. Wiele z nich może wydawać się nieistotnych, aż do momentu, gdy znajdziemy się w sytuacji, w której są one niezbędne. Korzystanie z tych funkcji i poznawanie nowych jest jednym ze sposobów na pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam iPhone.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 341

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top