Ukryte możliwości układu U1 w iPhone [wideo] ciekawostki U1, mozliwosci czipa u1, iPhone, czip u1  Apple poważnie ograniczyło funkcjonalność chipa U1, który jest instalowany w smartfonach od iPhone 11, ale jednemu z programistów udało się „przełamać bariery” i pokazać, do czego ten chip jest zdolny. homekit 1300x700

Ukryte możliwości układu U1 w iPhone [wideo]

Apple poważnie ograniczyło funkcjonalność chipa U1, który jest instalowany w smartfonach od iPhone 11, ale jednemu z programistów udało się „przełamać bariery” i pokazać, do czego ten chip jest zdolny.

Alendofsky stworzył aplikację, która pozwala sterować różnymi urządzeniami w domu, kierując na nie smartfon i wybierając opcje (na przykład przyciemnianie światła oraz włączanie i wyłączanie różnych urządzeń). Chip U1 lokalizuje te urządzenia, pozwalając aplikacji dokładnie zrozumieć, co użytkownik chce zrobić. Jak to się dzieje, pokazano na filmie:

iPhone przekształcił się w pilota. Urządzenia „wiedzą” dokładnie w którą stronę skierowany jest smartfon.

Niestety Apple ogranicza korzystanie z U1 wyłącznie do swojego ekosystemu (HomePod mini i AirTags), więc twórca musiał opracować specjalną płytę, która korzysta z ARKit. Technologia rozszerzonej rzeczywistości ARKit pozwala określić położenie osoby w pomieszczeniu i śledzić jej działania za pomocą smartfona.

Jak Wam się podoba?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top