homekit 1

Ulepszony „Dom” powraca w iOS 16.4. Jak aktywować?

Aktualizację systemu iOS 16.4, zawiera ulepszoną architekturę aplikacji Dom, służącej do sterowania produktami HomeKit. Jak aktywować nowość?

Nowa architektura ma przyspieszyć działanie aplikacji, poprawić jej stabilność oraz zwiększyć jej niezawodność.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą HomeKit to platforma stworzona przez firmę Apple, służąca do sterowania i zarządzania inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak oświetlenie, termostaty, czujniki ruchu czy głośniki. HomeKit umożliwia użytkownikom integrację różnych urządzeń w jednym systemie, dzięki czemu można nimi zarządzać z jednej aplikacji na urządzeniach z systemem iOS.

Ulepszony „Dom" powraca w iOS 16.4. Jak aktywować? poradniki, ciekawostki nowa architektura dom, Matter, jak aktywować nowa architekturę aplikacj idom, ios 16.4 zmiany, ios 16.4 nowe emoji, ios 16.4 co nowego, ios 16.4 battery life, iOS 16.4  Aktualizację systemu iOS 16.4, zawiera ulepszoną architekturę aplikacji Dom, służącej do sterowania produktami HomeKit. Jak aktywować nowość? Homekit 1

HomeKit działa na zasadzie połączenia urządzeń przez Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzenia, które są kompatybilne z HomeKit, posiadają specjalną certyfikację “Works with Apple HomeKit”. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie będzie działało z aplikacją HomeKit bez problemów.

Jednym z najważniejszych elementów platformy HomeKit jest zabezpieczenie prywatności użytkownika. System korzysta z silnego szyfrowania, dzięki czemu dane przesyłane między urządzeniami są zawsze bezpieczne i prywatne.

Aplikacja Dom umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami w domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu, z poziomu urządzeń z systemem iOS, w tym z iPhone’a, iPada czy Apple Watcha. Można też programować sceny, które pozwalają na automatyczne włączanie i wyłączanie urządzeń w określonych godzinach, w zależności od pory dnia czy warunków pogodowych.

System ten jest coraz bardziej popularną platformą, dzięki której użytkownicy mogą zintegrować swoje urządzenia inteligentne w jednym systemie i łatwo nimi zarządzać.

Jak konwertować Dom do nowej architektury bazowej

Ulepszony „Dom" powraca w iOS 16.4. Jak aktywować? poradniki, ciekawostki nowa architektura dom, Matter, jak aktywować nowa architekturę aplikacj idom, ios 16.4 zmiany, ios 16.4 nowe emoji, ios 16.4 co nowego, ios 16.4 battery life, iOS 16.4  Aktualizację systemu iOS 16.4, zawiera ulepszoną architekturę aplikacji Dom, służącej do sterowania produktami HomeKit. Jak aktywować nowość? matter in HomeKit

Jeśli nie zdążyłeś w grudniu zaraz po wydaniu iOS 16.2 zaktualizować swojego urządzenia do nowej architektury, to możesz zrobić to teraz. Aby aktywować i uruchomić proces, musisz otworzyć aplikację Dom i wybrać symbol trzech kropek w kółku w prawym górnym rogu. Następnie należy wybrać z menu opcję “Ustawienia Home”, a w otwartym oknie przejść do “Aktualizacji oprogramowania”. Tam będzie już widoczna aktualizacja architektury. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk, a konwersja zajmie tylko kilka sekund.

Po aktywowaniu ulepszonej architektury aplikacji Home, użytkownicy powinni odczuć przyspieszenie odpowiedzi, lepszą stabilność połączenia oraz zwiększoną niezawodność działania aplikacji. Warto więc pamiętać o aktualizacji i skorzystać z jej możliwości, jeśli jeszcze nie zrobiłeś tego wcześniej.

Więcej na temat nowych funkcji w systemie iOS 16.4 znajdziecie poniżej.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top