applepay

Unia Europejska oskarżyła Apple o ograniczenie dostępu do NFC

Według The Wall Street Journal Komisja Europejska oskarżyła Apple o ograniczanie technologii płatności zbliżeniowych . Mowa o chipie NFC w iPhone, z którego twórcy aplikacji nie mogą korzystać.

Agencja uważa, że ​​w ten sposób Apple ogranicza konkurencję na rynku portfeli mobilnych.

Unia Europejska oskarżyła Apple o ograniczenie dostępu do NFC ciekawostki unia europejska, UE, Apple  Według The Wall Street Journal Komisja Europejska oskarżyła Apple o ograniczanie technologii płatności zbliżeniowych . Mowa o chipie NFC w iPhone, z którego twórcy aplikacji nie mogą korzystać. ApplePay
Apple Pay w iPhone

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager powiedziała, że ​​ze względu na ograniczenia NFC na iPhone’ach programiści niechętnie rozwijają aplikacje.

Tworzenie aplikacji do płatności mobilnych jest kosztowne. Inwestycja może się opłacić tylko wtedy, gdy programiści będą mogli dotrzeć zarówno do użytkowników Apple, jak i Androida. Dowody w naszym przypadku sugerują, że niektórzy programiści nie zrealizowali swoich planów, ponieważ nie mogli dotrzeć do użytkowników iPhone’a.

Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej

Vestager dodała również, że Apple podało bezpieczeństwo jako powód zakazu dostępu NFC, ale dochodzenie regulacyjne nie wykazało dowodów na to ryzyko.

Jeśli śledztwo potwierdzi zarzut Komisji Europejskiej, Apple zostanie ukarany grzywną w wysokości do 10% jego rocznych obrotów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top