Krzysiek Borek06.03.2018
Ustawienia Classkit przedstawione na zrzutach ekranowych

Podczas udostępnienia przez Apple drugiej kompilacji testowej iOS 11.3 dowiedzieliśmy się, że Amerykanie szykują API dedykowane szkolnictwu.

Classkit jest skierowany do uczniów i nauczycieli w zależności od tego, co w danym momencie muszą zrobić. Programiści mogą pisać dedykowane aplikacje dla uczniów i nauczycieli, a ponadto uczniowie będą mogli sprawdzać swoje wyniki w czasie rzeczywistym.

W tym momencie ciężko stwierdzić gdzie Apple planuje promować i wprowadzić ClassKit. Wydaje mi się, że dowiemy się tego dopiero po udostępnieniu w miarę stabilnej wersji iOS 11.3. Być może funkcja pojawi się dopiero podczas premiery nowych modeli iPada w tym miesiącu.

Wiem jedno, dzięki ClassKit uczniowie będą mieli lepszy wgląd w to, co zadali im nauczyciele. Szkoły i uczelnie to zdecydowanie duży rynek i warto w niego zainwestować.

Apple od dłuższego czasu próbowało wejść do szkół, dopóki nie zapowiedziano ClassKit rezultaty nie były pozytywne. Właśnie na tym polu wyprzedziło je Google ze swoimi Chromebookami. ClassKit może pomóc Apple, ale czas to zweryfikuje, ponieważ API bez dedykowanych aplikacji wiele nie zdziała.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek