Krzysiek Borek23.01.2018
Ustawienia HomePod przedstawione na zrzutach ekranu

HomePod niedługo trafi na półki sklepowe i do dziś nie wiedzieliśmy, jak wygląda konfiguracja inteligentnego głośnika Apple. Jednak dziś pracownicy giganta z Cupertino umieścili zrzuty ekranu pokazujące konfigurację głośnika.

Konfiguracja Homepod jest dostępna z poziomu aplikacji Dom, więc zapomnijcie o dedykowanej aplikacji na wzór tej dla Apple Watch. Głośnik będzie się zachowywał jak jedno z urządzeń kompatybilnych z HomeKit. Ustawienia pozwalają włączyć lub wyłączyć powierzchnię dotykową głośnika razem z jej oświetleniem, nacisnąć powierzchnię dotykową do wywołania Siri lub włączać/wyłączać efekty dźwiękowe asystentki głosowej.

Według dostępnych zrzutów ekranu głośnik będzie podatny na głęboką konfigurację, więc nic nie stanie na przeszkodzie, żeby zmienić prędkość dźwięku, czułość na dotyk użytkownika i wiele innych.

iGeneration pokazało też jak dotykowa powierzchnia głośnika może być wykorzystywana do regulacji głośności, jednak wtedy nie wyświetla dostępności Siri w postaci fali. W sierpniu zeszłego roku widzieliśmy proces parowania głośnika dostępny w iOS 11.

Wczoraj w iOS 11.2.5 pojawiły się nowe ikony wskazujące na kompatybilność Homepod z platformą HomeKit. Użytkownik będzie mógł całkowicie wyłączyć Siri, ale to nie wszystkie nowości. Mówi się o dodaniu wsparcia dla wielu użytkowników, co może okazać się interesującym zabiegiem.

Wsparcie dla wielu użytkowników było testowane w grudniu ubiegłego roku przez pracowników Apple we Francji. Głośnik nie będzie miał problemów z rozpoznaniem głównego użytkownika i pobocznych za pomocą głosu. Główny użytkownik będzie mógł wysyłać wiadomości za pomocą Siri, a postronni użytkownicy będą w stanie regulować głośność i nic więcej.

Początkowo HomePod miał trafić na półki sklepowe w grudniu ubiegłego roku, a pierwszy raz zobaczyliśmy głośnik podczas WWDC 2017. Urządzenie otrzymało wszystkie pozwolenia od FCC i niedawno zostało wysłane do sklepów stacjonarnych Apple, więc niebawem będziecie mogli je kupić.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek