Uwaga na Jailbreak! Możecie stracić pieniądze z kart kredytowych/debetowych lub PayPala polecane, cydia-i-jailbreak znikające pieniądze z paypal, uwaga na jailbreak, pieniądze, PayPal, jailbreak, czy jailbreak jest bezpieczny, czy jailbreak iOS 9.3.3 jest bezpieczny, Cydia, Apple  Pewnie wielu z was cieszy się możliwością odblokowania oprogramowania, ale nie zapominajcie, że wiąże się to z usunięciem większości zabezpieczeń oprogramowania. Cydia 1300x700

Uwaga na Jailbreak! Możecie stracić pieniądze z kart kredytowych/debetowych lub PayPala

Pewnie wielu z was cieszy się możliwością odblokowania oprogramowania, ale nie zapominajcie, że wiąże się to z usunięciem większości zabezpieczeń oprogramowania.

Ostatnio przeglądałem Reddita i nie jest dobrze. Niektórzy użytkownicy piszą, że po wykonaniu Jailbreaka ktoś uzyskał dostęp do ich numerów kart kredytowych/debetowych i kont PayPal. Uwaga na Jailbreak! Możecie stracić pieniądze z kart kredytowych/debetowych lub PayPala polecane, cydia-i-jailbreak znikające pieniądze z paypal, uwaga na jailbreak, pieniądze, PayPal, jailbreak, czy jailbreak jest bezpieczny, czy jailbreak iOS 9.3.3 jest bezpieczny, Cydia, Apple  Pewnie wielu z was cieszy się możliwością odblokowania oprogramowania, ale nie zapominajcie, że wiąże się to z usunięciem większości zabezpieczeń oprogramowania. paypal

Osobiście nie wiem, dlaczego tak się dzieje, może to być jedynie zbieg okoliczności, ale pamiętajcie, że wtedy system operacyjny jest bardziej podatny na ataki z zewnątrz. Winą należy obarczyć Chińską wersję aplikacji mobilnej i tej dla komputerów osobistych. Być może program dla Windows ma w sobie złośliwe oprogramowanie, które umożliwia zdalny dostęp do urządzeń mobilnych po wykonaniu przez użytkownika Jailbreaka.

Większość przelewów na inne konta pochodziła z Tajwanu, Wietnamu, Pekinu i wielu innych części Chin. Większość z nich podobno działa/działała przez serwery proxy. Nawet Saurik (autor Cydia Impactor) zabrał głos w tej sprawie.

I don?t particularly like the concept of installing the 25PP tool, as Chinese companies tend to have software that is pretty intrusive and even ?combative? against competitor?s software, and in general I am concerned about the way people do signature stuff which is why I worked so hard to make Impactor be able to do all the signing and communication locally.

Nie zmienia to faktu, że nawet Angielska wersja aplikacji mobilnej jest przechowywana na serwerach PP25 i działa na większej ilości systemów operacyjnych.

I will also say I trust Pangu a lot? but I don?t know if the Chinese version of their app was only touched by them. I bet the English one was their work only, though you are downloading it from 25PP, which opens some issues: do you trust the employees at 25PP with control over their servers?

Zdaje sobie sprawę, że nie tylko aplikacja do wykonania Jailbreak może to zrobić, pamiętajcie, że po wykonaniu Jailbreak należy pobierać wtyczki/aplikacje z wiarygodnych źródeł, które dobrze znacie. To samo tyczy się aplikacji z App Store, nie pobierajcie ich przez App Cake lub z innych alternatywnych źródeł, bo one również mogą być zainfekowane.

Ponadto przy robieniu Jailbreaka nie używajcie głównego Apple ID, stwórzcie nowe, którego w ogóle nie używacie i pamiętajcie również o włączeniu weryfikacji dwu etapowej. Poza tym używajcie tylko i wyłącznie angielskiej wersji narzędzia, choć nie mam pewności, że i ono jest bezpieczne.

Więcej dowiecie się tutaj.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry